web Autonomne.cz

odkaz na homepage

URBIS Brno 2022 a IDEATHON městská mobilita

V rámci zajímavého programu letošního URBIS Smart City Fair proběhne ideathon o ceny, zaměřená na nápady pro městskou mobilitu.

Pokud chceme ve městech nejen přežívat, ale i kvalitně žít, musíme hledat inovativní řešení pro moderní, čistou dopravu. Připojte se k nadšencům, kterým není budoucnost našich měst lhostejná. Na ideathonu, za jehož vnikem stojí agentura Czechinvest, na vás čekají nejen zkušení mentoři, ale i hodnotné ceny (včetně např. finanční odměny 10 000 Kč) a možnost uvést své nápady do života. Mezi hlavní partnery a podporovatele patří například Ministerstvo dopravy ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky, Ministerstvo životního prostředí, Veletrhy Brno, a. s., ŠKODA AUTO DigiLab s.r.o. a další. Máte-li chuť se zapojit, využijte odkaz pro registraci.

URBIS SMART CITY FAIR přináší kombinaci veletrhu s exkluzivním konferenčním programem, kde se představí lídři v oboru Smart city. Během tří dnů se potkají desítky představitelů středoevropských měst a obcí a lídři v inovacích s jediným cílem – předat si zkušenosti, nápady a příklady konkrétních řešení, jak správně koncept Smart city rozvíjet ve městech. Tak, aby se v nich občanům lépe žilo. V roce 2022 jsou URBIS SMART CITY FAIR a souběžně se konající projekt FUTURE MOBILITY součástí Evropského týdne mobility a vzhledem k předsednictví České republiky v Radě Evropské unie je součástí těchto akcí konference URBAN MOBILITY DAYS.

Zveme zejména na blok URBIS Innovation, který proběhne v úterý odpoledne. Kromě zástupců Ministerstva dopravy a jeho Etické komise vystoupí například odborníci na mapové podklady, zástupci Centra dopravního výzkumu budou prezentovat autonomní vozidlo provozované v rámci projektu SHOW a řeč bude také o digitálních datových podkladech. Součástí programu bude i, věříme velmi zajímavá, panelová diskuze s odborníky.