web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Toyota znovu na nákupech

Japonská automobilka Toyota nadále rozšiřuje své portfolio akvizicemi firem působících v oblasti autonomní mobility, nejnověji zakoupila americkou společnost Renovo Motors.

Zoox rozšiřuje testovací aktivity do Seattlu

Americká společnost Zoox rozšířila své testovací aktivity již do třetího amerického státu, jímž se stal stát Washington s tamějším nejlidnatějším městem Seattle.

Cruise a Waymo mají povolení ke komerčním jízdám v Kalifornii

Firmy Cruise a Waymo mohou nově provozovat svá autonomní vozidla na vybraných místech v Kalifornii i pro komerční účely.

Britská Oxbotica expanduje

Společnost Oxbotica vyvíjející autonomní řízení nově navázala spolupráci s firmou Applied EV pro vývoj univerzální elektrické autonomní platformy a získala investici od firmy ZF na nasazení autonomních minibusů.

První autonomní Lada

V dubnu letošního roku začal testovací provoz autonomního vozidla Lada Vesta v nemocničním areálu v Moskvě.

Arrival otestoval autonomní vozidlo bez obsluhy

Ambiciózní britská společnost Arrival poprvé uskutečnila jízdy svého autonomního dodávkového vozidla bez kohokoli na palubě, prozatím v uzavřeném areálu.

Autonomní budoucnost podle Audi

Německá automobilka Audi dává nahlédnout do svých představ o budoucnosti prostřednictvím tří konceptů, jež se vyznačují autonomním řízením.

Ústecký kraj jako centrum vývoje autonomních prostředků

Ve středu 6. října probíhalo do pozdních odpoledních hodin v Inovačním centru Ústeckého kraje (ICUK) se zástupci Ústeckého kraje, zástupci statutárního města Ústí nad Labem, za přítomnosti akademických odborníků z Českého vysokého učení technického (ČVUT) a zástupců komerčních subjektů jednání ohledně vzniku Platformy pro autonomní prostředky.

Česká republika není pozadu v autonomní mobilitě

Ministerstvo dopravy a jeho partneři zhodnotili aktuální pozici ČR na poli vývoje autonomního řízení. První fázi své činnosti uzavřela Etická komise k autonomní mobilitě Ministerstva dopravy, která připravila sadu doporučení pro fungování samořízených vozidel a další vývoj v této oblasti, právě také začíná projekt řešící právní aspekty provozu v českých podmínkách.

Auve Tech v Praze

Pražané a návštěvníci Prahy měli tento týden vůbec první možnost spatřit na vlastní oči autonomní minibus estonské společnosti Auve Tech.