web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Toyota se opět rozšiřuje

HD mapy se stávají nesmírně cenným zbožím, což potvrzují probíhající akvizice v této oblasti. Po zakoupení irmy Deepmap společností NVIDIA se přidává Toyota, která kupuje společnost Carmera.

Autonomní sekačka na trávu

Na trh pracovních autonomních strojů vstupuje americká společnost Scythe Robotics se svou autonomní sekačkou na trávu.

Dálkově řízená vozidla v Las Vegas

V nevadském Las Vegas spouští firma Halo ve spolupráci s mobilním operátorem T-Mobile autopůjčovnu, která zákazníkům doručí objednané vozidlo až před dům. To vše díky dálkovému řízení.

ČVUT otevřelo laboratoř pro vývoj a testování komunikačních systémů pro autonomní vozidla

Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického v Praze (FD) v úterý 22. června 2021 otevřela evropsky unikátní laboratoř, která bude sloužit k vývoji a testování systémů komunikace mezi vozidly a mezi vozidlem a dopravní infrastrukturou, zásadních komponent pro vývoj autonomních vozidel.

Hyundai v autonomní mobilitě nadále sílí

Jihokorejská automobilka Hyundai stále cílevědoměji buduje svoji pozici ve světě autonomní mobility. Nedávno představila nový koncept autonomního vozidla a zřídila divizi zaměřenou na rozvoj mobility jako služby.

Heineken představil robotické pivní vozítko

Nizozemský pivovar Heineken se pochlubil zajímavou aplikací technologie autonomního řízení v podobě pojízdného robotického chladicího boxu na pivo.

Autonomní zemědělský stroj z Brazílie

Brazilský výrobce zemědělské techniky, společnost Jacto, se pochlubil autonomním strojem pro aplikaci postřiku Jacto Arbus 4000 JAV.

Vídeň ukončila provoz autonomních minibusů

Po třech letech byl ukončen provoz autonomních minibusů Navya Autonom Shuttle ve Vídni. Poznatky získané tímto projektem jsou poněkud rozpačité.

Společnost Bestmile zbankrotovala

Švýcarská softwarová společnost Bestmile poskytující nástroje pro správu flotil (nejen) autonomních vozidel oznámila svůj bankrot.

Umělá inteligence pomáhá s dopravou v Římě

V italském hlavním městě probíhá od června výzkum využívající inteligentní dopravní infastrukturu s cílem přispět ke snížení emisí dopravy a zvýšit bezpečnost zranitelných účastníků provozu.