web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
2
3
4
32

Velké plány firmy Sony v (autonomní) mobilitě

Pro japonskou firmu Sony byl letošní veletrh spotřební elektroniky CES důležitou událostí, na níž tato společnost naplno přiznala své ambice v (autonomní) mobilitě.

5G sítě jako riziko pro bezpečnost letectví

Rychlé mobilní sítě označované jako 5G jsou nejen v autonomní mobilitě chápány jako klíčový nástroj, který významně přispěje k rozvoji nových řešení. Ovšem i s nimi se pojí potenciální problémy. Začátkem letošního roku muselo být ve Spojených státech omezeno spouštění těchto sítí v okolí letišť, neboť vzniklo podezření, že může docházet k interferenci s přístroji letadel jako jsou například výškoměry, což je pochopitelně zásadní bezpečnostní riziko.

Vize autonomního vozidla podle automobilky Buick

Další automobilkou, která se pochlubila vlastní vizí autonomního vozidla, je americký Buick.

Magna kupuje firmu Optimus Ride

Kanadská firma Magna zakoupila společnost Optimus Ride, jež se věnuje vývoji autonomního řízení.

Zážitky z jízd autonomními vozidly na veletrhu CES

Veletrh spotřební elektroniky CES, který minulý týden proběhl v Las Vegas, již řadu let patří mezi významné události dotýkající se i autonomní mobility. Ohlédněme se proto do minulosti tohoto veletrhu prostřednictvím dvojice videí z roku 2018, v nichž redakce magazínu fDrive popisuje své zážitky ze svezení v autonomních vozidlech.

Společnost Local Motors ukončila činnost

Firma Local Motors, známá jako výrobce autonomního minibusu Olli, ukončila k pátku 14. ledna svoji činnost.

Nuro představilo třetí generaci svého doručovacího vozidla

Americká společnost Nuro představila již třetí generaci svého autonomního doručovacího vozidla. To se kromě větších rozměrů vyznačuje například i externím airbagem pro ochranu chodců.

Autonomní mobilita a podcasty

Na popularitě v posledních letech získávají podcasty, jejichž tvůrci pokrývají takřka všechny myslitelné obory. Asi proto nepřekvapí, že existují také ty, jež se věnují popularizaci autonomní mobility. Stručně si proto tentokrát představíme nejzajímavější podcasty zaměřené na autonomní vozidla.

Americký ministr dopravy o regulaci autonomních vozidel

Americký ministr dopravy Pete Buttigieg v nejnovějším rozhovoru pro server The Verge velice detailně hovořil o autonomních vozidlech a regulaci tohoto sektoru. Přinášíme shrnutí nejdůležitějších bodů.

Mat Watson o autonomních vozidlech

Matthew Watson, známý jako moderátor populárního motoristického pořadu carwow na YouTube, se v jednom z nejnovějších videí věnoval autonomním vozidlům. Podívejme se detailněji, proč si myslí, že autonomní vozidla jsou lží.
1
2
3
4
32