web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Aurora představila své robotaxi

Americká společnost Aurora Innovation představila první exemplář autonomního vozidla na bázi modelu Toyota Sienna, které společně s japonskou automobilkou Toyota připravuje pro robotaxi.

Waymo pomáhá s rozvozem jídla seniorům

Společnost Waymo úspěšně nalézá uplatnění pro svá autonomní vozidla, nejnověji její nákladní odnož Waymo Via vypomáhá s rozvozem jídla seniorům v arizonském městě Gilbert.

Autonomní mobilita je pro Japonsko prioritou

Vzhledem ke stárnutí japonské populace se vláda země vycházejícího slunce rozhodla významně podpořit aktivity na poli autonomní mobility.

StreetDrone představil autonomní doručovací vozidlo Pix-E

Britská společnost StreetDrone při příležitosti obdržení investice ze strany obchodního řetězce Wilko představila vizualizaci chystaného autonomního doručovacího vozidla Pix-E.

Autonomní rozvoz objednávek v Moskvě

Ruský obchodní řetězec Vkusvill experimentoval s rozvozem objednávek na předměstí Moskvy prostřednictvím vozidla vybaveného autonomním řízením firmy Moove!

Dálkově řízená vozidla v ulicích Berlína

Dálkové řízení neboli teleoperace se stává stále populárnější technologií na cestě k plně autonomním vozidlům. Nejnověji německá firma Vay oznámila, že zahájí provoz svých dálkově řízených vozidel v Berlíně.

Autonomní vozidla Cruise míří do Japonska

Americká společnost Cruise ve spolupráci s japonskou automobilkou Honda zahájila mapování dvojice měst v Japonsku, kde od příštího roku začne testování autonomních vozidel.

Autonomní ID. Buzz představen

Společnosti Volkswagen a Argo AI poprvé představily fyzický exemplář prototypu autonomního vozidla ID. Buzz.

Mobileye a SIXT zahájí robotaxi v Mnichově

Další zásadní novinkou mnichovského veletrhu IAA Mobility bylo oznámení firmy Mobileye, že společně s autopůjčovnou SIXT zahájí na začátku příštího roku robotaxi v Mnichově.

Motional představil podobu nového robotaxi

Po dubnovém oznámení, že firma Motional bude pro svoji autonomní taxislužbu využívat autonomní vozidla na bázi modelu Hyundai Ioniq 5, byl tento týden na veletrhu IAA Mobility v Mnichově fyzicky představen exemplář tohoto robotaxi.