web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
2
3
4
37

Novinky u společnosti Argo AI

Americká společnost Argo AI oznámila, že nově zahájí testování svých vozidel ve městech Miami a Austin bez bezpečnostního řidiče za volantem.

Slibné firmy v autonomní mobilitě pro rok 2022

Společnost CB Insights, která se dlouhodobě zabývá analýzou trhů a predikcemi růstu firem pro potřeby investorů, publikovala již šestý přehled sta slibných firem zabývajících se umělou inteligencí, u kterých v roce 2022 očekává růst a potenciál pro rozvoj. Nechybí mezi nimi ani firmy zabývající se autonomní mobilitou.

Bezkabinový stroj pro automatické testování pneumatik

Pozoruhodným automatickým vozidlem pro testování pneumatik se pochlubil německý Continental.

Tesla FSD Beta na vlastní kůži

Na vlastní kůži jsme měli příležitost vyzkoušet, jak funguje systém autonomního řízení automobilky Tesla, jenž nese název FSD Beta. Zážitky z jízdy shrnuje přiložené video.

Uber se nadále zajímá o autonomní vozidla

Společnost Uber nadále projevuje svůj zájem o autonomní vozidla, což nejnověji dala najevo zahájením pilotních projektů doručování jídla prostřednictvím autonomních vozidel firmy Motional a autonomních doručovacích prostředků firmy Serve Robotics.

Novinky v programu DARPA RACER

V roce 2020 představený program DARPA RACER zaměřený na vývoj autonomního řízení pro vysoce mobilní terénní vozidla pokračuje zdárně vpřed, o čemž svědčí celá řada novinek, které americká Agentura ministerstva obrany pro pokročilé výzkumné projekty v poslední době zveřejnila.

Flotila AutoX čítá již více než 1000 vozidel

Čínská společnost AutoX oznámila, že provozuje flotilu čítající již více než tisíc autonomních vozidel.

Nový rychlostní rekord autonomního vozidla

Autonomní formule Dallara AV-21 týmu PoliMOVE dosáhla na letištní dráze Kennedyho vesmírného střediska na Floridě doposud nejvyšší rychlosti 309,3 km/h.

Mobileye testuje svá vozidla již v deseti městech

Izraelská společnost Mobileye testuje svá autonomní vozidla již v deseti městech, nejnovějšími přírůstky jsou Miami na Floridě a Stuttgart v Německu.

Magna expanduje na Slovensku

Společnost Magna International v rámci své expanze na Slovensku postaví svůj již pátý tamní výrobní závod, v tomto případě bude sloužit k výrobě součástek do pokročilých asistenčních systémů tohoto výrobce.
1
2
3
4
37