web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
3
4
5
63

Další povinnost pro nová vozidla v Evropě

S analýzou nehodovbých dějů bude novým vozidlům v Evropě povinně pomáhát EDR. 

Postřehy z podcastu The Smoking Tire s Philem Koopmanem

V poslední epizodě pořadu TheSmokingTirePodcast se moderátor Matt Farah věnoval kritickému a často přehlíženému aspektu moderních automobilových technologií: bezpečnosti. V epizodě nazvané "Kdy je auto "dostatečně bezpečné?"" vystoupil Phil Koopman, docent na Carnegie Mellon University, známý svými odbornými znalostmi v oblasti elektrotechniky a výpočetní techniky se zvláštním zaměřením na autonomní technologie. Tato epizoda podcastu vyniká nejen aktuálním tématem, ale také hloubkou zkoumání složitostí spojených s bezpečností automobilů v době, kdy stále více dominují autonomní vozidla a pokročilé asistenční systémy řidiče.

První vzdáleně řízené vozidlo na silnici

Na silnici v Německu poprvé vyjelo vzdálené řízené vozidlo bez bezpečnostního řidiče. 

Goodyear a Gatik zvyšují bezpečnost autonomního řízení pomocí inteligentních pneumatik

Společnost Gatik, která je lídrem v autonomní logistice na střední míli, začíná pro zlepšení jízdních vlastností svých autonomních vozů používat pneumatiky od Goodyear Tire.

Innoviz Technologies na veletrhu ČEZ představila vozidla BMW i7 a VW ID Buzz se svojí lidar technologií

Na veletrhu ČEZ byla představena implementace lidar technologie od Innoviz Technologies do nových vozů BMW i7 a VW iD Buzz.

Nový evropský rámec na podporu zavádění inteligentních dopravních systémů

Tato nová směrnice především aktualizuje směrnici z roku 2010 a je tak více zaměřena na inovativnější technologie. 

Autonomní nákladní vozidla TuSimplea jdou do aukce

Po odchodu společnosti TuSimple z USA jsou její samořídící nákladní vozidla v dražbě. 

Cruise nabízí 75 000 dolarů za vyřešení havárie

Před několika týdny došlo k dopravní nehodě, která se stala 2. října. Pří této nehodě byl chodec sražen vozidlem Cruise, a to firmě způsobilo nemalé problémy. Kalifornské regulační orgány začaly vyšetřovat tuto nehodu a žádaly společnost Cruise o plnou spolupráci. Nicméně se ukázalo, že Cruise nezveřejnila všechny dostupné informace, což mělo za následek nařízení slyšení a vyvolání právního sporu. General Motors, který je mateřskou společností Cruise, se rozhodl vyřešit tuto situaci nabídkou finanční odměny ve výši 75 000 dolarů pro toho, kdo pomůže vyřešit vyšetřování kalifornských regulačních orgánů.

HERE a SIMULYTIC spolupracují na simulaci možných pojistných událostí autonomních vozidel

Tato spolupráce umožní SIMULYTIC generovat přesná a přizpůsobená riziková skóre na základě simulací specifických pro nasazení autonomních vozidel.

První komerčně dostupné autonomní nákladní vozidlo od společnosti Kodiak Robotics

Dne 9. ledna 2024 společnost Kodiak Robotics představila první plně autonomní nákladní vozidlo, které je připraveno na provoz bez řidiče a navrženo pro komerční nasazení.
1
3
4
5
63