web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
3
4
5
47

Autonomní formule závodily v Texasu

Třetí závod soutěže autonomních formulí Indy Autonomous Challenge se uskutečnil v pátek 11. listopadu na závodní dráze v texaském Dallasu.

Waymo zpřístupnilo veřejnosti robotaxi v nové oblasti

Od včerejšího dne může kdokoli využívat autonomní taxislužbu Waymo One přímo v centru arizonského Phoenixu, kde působí nejnovější generace autonomních vozidel společnosti Waymo.

Zájem o teleoperaci neklesá

Zájem o teleoperaci neboli dálkové řízení vozidel rozhodně nepolevuje, čehož důkazem je neustále se rozrůstající počet firem, které se této technologii věnují. Mezi nejnovější hráče na tomto poli patří německá firma Mira Mobility.

Početná flotila vozidel firmy Zoox na videu

O rozsahu testovacích aktivit firmy Zoox si lze udělat představu z amatérského videa pořízeného přímo u sídla této firmy v Kalifornii, odkud působí její flotila autonomních vozidel.

Výrobci LiDARů Velodyne a Ouster se spojí

Dva z nevýznamnějších výrobců LiDARů, Velodyne a Ouster, oznámili, že se sloučí do jednoho podniku.

Čínská autonomní doručovací vozidla Neolix v Evropě

Čínský automobilový průmysl si sebevědomě prošlapává cestu na evropský trh. Kromě celé řady elektromobilů, jež úspěšně dobývají Evropu, se jedná i o autonomní vozidla, v tomto případě autonomní doručovací vozidla firmy Neolix.

Rozsah působnosti robotaxi Waymo One v Arizoně

V nedávné době společnost Waymo rozšířila působnost své autonomní taxislužby v arizonském Phoenixu do nové oblasti, přičemž nyní se nám podařilo získat přesný zákres této nové zóny díky jednomu z uživatelů v programu Trusted Tester.

Elektrické BMW iX účastníkem smrtelné nehody

Letos v srpnu došlo v Německu ke smrtelné nehodě elektromobilu BMW iX, jež vyvolala velké diskuse mimo jiné i kvůli faktu, že na vozidle byly polepy, které hlásaly, že se jedná o testovací vozidlo autonomního řízení.

Vývoj robotaxi firmy Cruise v čase

Společnost Cruise pokračuje v rozvoji své autonomní taxislužby v San Franciscu a pochlubila se rozšířením oblasti, v níž lze její robotaxi využít.

Kodiak Robotics přepravuje zboží pro firmu IKEA

Společnost Kodiak Robotics má nově mezi svými zákazníky, pro něž přepravuje zboží autonomními nákladními vozidly, i společnost IKEA.
1
3
4
5
47