web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
3
4
5
41

Přichází éra vozidel bez volantu?

Čínská společnost Baidu na letošní technologické konferenci Baidu World 2022 představila vozidlo Apollo RT6, které disponuje odnímatelným volantem.

EU zavádí nová pravidla na silnicích

6. července začala platit nová nařízení o obecné bezpečnosti vozidel. Pravidla se zaměřují na užívání asistenčních systémů řidiče a také na schvalování automatizovaných vozidel na území EU.

Budoucnost dopravy podle čínského startupu Human Horizons

Čínská společnost Human Horizon zaměřující se na technologii autonomního řízení, představila nový model futuristického designu, který je vybaven umělou inteligencí.

Redukce u Argo AI

Společnost Argo AI během posledního týdne propustila na 150 svých zaměstnanců a ukončila své aktivity v hlavním městě Spojených států.

Autonomní dampr z Ruska

Ruský výrobce nákladních vozidel Kamaz představil autonomní bezkabinový dampr nazvaný Jupiter 30.

Je Smart City mrtvé?

Velké přízni se v technologických kruzích těší koncept takzvaného Smart City neboli města založeného na datech a moderních technologiích. Kanadské Toronto ale ukazuje, že město příjemné pro život nakonec chytré být příliš nemusí.

Porucha flotily autonomních vozidel Cruise

V noci z 28. na 29. června potkalo flotilu autonomních vozidel firmy Cruise bez obsluhy na palubě pozoruhodné selhání, kdy přibližně desítka těchto vozidel zůstala bez hnutí stát v ulicích San Francisca.

Bosch navazuje spolupráci s čínskou firmou WeRide

Nové partnerství v doméně autonomní mobility uzavřely firmy Bosch a WeRide s cílem urychlit komercializaci autonomního řízení.

Autonomní mobilita v Říčanech u Prahy

V Říčanech u Prahy se uskutečnila akce FutureCityTech, na níž si mohli návštěvníci prohlédnout i několik exemplářů ze sféry autonomní mobility.

Ředitel automobilky Ferrari o autonomních vozidlech

Na adresu autonomních vozidel se vyjádřil výkonný ředitel legendární italské automobilky Ferrari.
1
3
4
5
41