web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

LiDARy na vozidlech Tesla

Již několikrát proběhly médii snímky vozidel Tesla vybavených LiDARy na střešních nosičích, což leckteré komentátory přimělo položit si otázku, zda Elon Musk nepřehodnotil svůj postoj a konečně tyto senzory vzal na milost. Dnes budeme na tuto otázku hledat odpověď.

Autonomní taxi AutoX v provozu bez řidiče

Čínská společnost AutoX, jež letos v únoru zpřístupnila své robotaxi bez přítomnosti bezpečnostního řidiče na palubě ve městě Šen-čen veřejnosti, se snaží bourat pochyby o schopnostech svých vozidel, a proto nově zveřejnila video z celkem šestnácti autonomních jízd v běžném provozu bez kohokoli ve vozidle.

Aktuální stav výstavby polygonu BMW

Aktuální stav výstavby polygonu pro testování nejen autonomních vozidel automobilky BMW u Sokolova si můžeme prohlédnout na nedávno pořízeném leteckém snímku.

Autonomní vozidla pro kanadské lesníky

Kanada je kromě hokeje proslulá svou rozlehlostí a nehostinným prostředím. Právě v těchto podmínkách bude testovat systémy autonomního řízení a platooningu společnost Robotic Research.

Petr Mára o autonomních vozidlech

Známý český popularizátor technologií a zejména produktů firmy Apple, pan Petr Mára, věnoval jedno ze svých nejnovějších videí budoucnosti autonomních vozidel. Pojďme se podívat, co si z něj můžeme odnést.

Autonomní jízda jako služba

Německá automobilka Volkswagen informuje o svém počínání v doméně autonomní mobility s narůstající četností. Nejnověji odkryla úvahy o možném zpoplatnění autonomního řízení a oznámila termíny zahájení testů autonomního vozidla ID. Buzz.

Toyota bude používat operační systém od Apex AI

Operační systém Apex.OS firmy Apex AI určený pro autonomní vozidla a certifikovaný podle normy ISO 26262 získal významného uživatele v podobě japonské automobilky Toyota.

Švédský Einride získal významnou investici

Švédská společnost Einride vyvíjející autonomní nákladní vozidla Pod získala pro svůj další rozvoj novou investici ve výši 110 milionů dolarů.

Autonomní vozidla v Indii

Občas se s nepříliš velkou nadsázkou říká, že pokud dokáže autonomní vozidlo fungovat v Indii, dokáže fungovat všude. Ačkoli Indie z různých důvodů nepatří k výrazným postavám na poli autonomní mobility, dějí se tam v tomto směru zajímavé věci, na něž se dnes zaměříme.

V Evropě byl poprvé testován v provozu autonomní autobus

Španělská Málaga se stala prvním místem v Evropě, kde byl v reálném provozu testován dvanáctimetrový autonomní autobus.