web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
3
4
5
37

„Autonomní“ vozidlo v Nigérii

V roce 2016 se v nigerijském hlavním městě Lagos prohánělo po veřejných komunikacích vozidlo Toyota Corolla zdánlivě bez řidiče. Bylo ale skutečně autonomní?

Index připravenosti zemí na autonomní mobilitu

Jednou z populárních aktivit lidské společnosti je porovnávání a vytváření nejrůznějších žebříčků. Takže nepřekvapí, že žebříčky vznikají i v doméně autonomní mobility. Mezi nejoblíbenější pak patří srovnání připavenosti zemí na příchod autonomních vozidel. Jak si v tomto případě stojí Česká republika?

Ruský Yandex přerušuje testování ve Spojených státech

V důsledku invaze putinovského Ruska na Ukrajinu omezila své testovací aktivity ve Spojených státech ruská společnost Yandex, jež vyvíjí vlastní autonomní vozidla.

Firma Bosch kupuje výrobce HD map Atlatec

Německá společnost Bosch oznámila zakoupení krajanské firmy Atlatec, jež se věnuje tvorbě HD map, čímž v doméně autonomní mobility významně obohatí portfolio svých produktů.

Starship překonal hranici 3 milionů doručených objednávek

Estonská společnost Starship Technologies se svými autonomními doručovacími vozidly pokořila hranici tří milionů doručených objednávek. Zároveň si na svůj účet připsala nové investice ve výši sto milionů dolarů.

Motional rozšiřuje robotaxi v Las Vegas

Firma Motional začíná ve spolupráci s přepravní společností Via nabízet autonomní taxislužbu i v centru města Las Vegas.

Autonomní vozidla Argo AI v Austinu

Zahájení autonomní taxislužby firem Argo AI, Ford a Lyft v texaském hlavním městě Austin se blíží, a tak lze na autonomní vozidla natrefit takřka na každém kroku.

Izrael blíže autonomním vozidlům bez obsluhy

Stát Izrael se významně přiblížil autonomním vozidlům bez bezpečnostního řidiče na palubě, neboť ekonomický výbor schválil dodatek silničního zákona, který má provoz těchto vozidel umožnit.

Další doručovací robot v texaském Austinu

Americká společnost Coco zahájila expanzi se svými dálkově řízenými doručovacími vozidly z Kalifornie na východ do Texasu a v následujících měsících i dále na Floridu.

Nejnovější data o výkonech autonomních vozidel z Kalifornie

Kalifornský úřad pro motorová vozidla zveřejnil pravidelné statistiky týkající se testování autonomních vozidel v tomto americkém státě. Z publikovaných dat lze vyčíst mnoho velice zajímavých informací.
1
3
4
5
37