web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Tim Kentley Klay založil novou firmu HYPR

Australský podnikatel Tim Kentley Klay, který v roce 2014 spoluzaložil firmu ZOOX, z níž byl po čtyřech letech vyhozen, letos založil novou společnost HYPR zabývající se vývojem autonomních vozidel.

Ve Francii byl zakončen tříletý projekt TORNADO

Ve Francii byl úspěšně zakončen tříletý výzkumný projekt TORNADO, jehož cílem bylo studovat možnosti obsluhy řídce obydlených venkovských oblastí autonomními vozidly.

MINI představilo koncept autonomního vozu Urbanaut

Značka MINI, jež spadá pod německou skupinu BMW, představila svoji vizi autonomního vozu budoucnosti v konceptu Vision Urbanaut.

Momenta provozuje další čínské autonomní taxi

Čínská společnost Momenta zahájila ve městě Su-čou v provincii Ťiang-su provoz své autonomní taxislužby Momenta Go.

Hyundai zvažuje koupi firmy Boston Dynamics

Jihokorejská automobilka Hyundai se dle zákulisních informací zajímá o akvizici firmy Boston Dynamics, která vyvíjí nejpokročilejší roboty na světě.

Walmart podporuje autonomní vozidla

Americký obchodní řetězec Walmart věří v budoucnost autonomních vozidel, neboť za poslední dva roky spolupracoval hned s několika vývojáři systémů autonomního řízení, nejnověji oznámil spolupráci s firmou Cruise.

Kamaz rozvíjí autonomní řízení nákladních vozidel

Ruský výrobce nákladních vozidel Kamaz usilovně vyvíjí systémy autonomního řízení pro svá vozidla, která testuje v krutých sibiřských podmínkách, a kromě toho prozkoumává i možnosti bezkabinových autonomních vozidel.

Úrodu v Rusku sklízely autonomní kombajny

Ruská firma Cognitive Pilot integrovala svůj systém autonomního řízení do několika stovek kombajnů sklízejících letošní úrodu na rozlehlých polích Ruska.

Novinky z testování autonomních vozidel v Japonsku

Japonsko se v uplynulých týdnech a měsících stalo dějištěm hned několika testů autonomních prostředků.

Waymo zveřejnilo statistiky bezpečnosti z Arizony

Společnost Waymo necelý měsíc po zpřístupnění arizonské autonomní taxislužby nejširší veřejnosti zveřejnila statistiky bezpečnosti svých autonomních vozidel provozovaných v arizonském Phoenixu za uplynulých 21 měsíců.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14