web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Výrobce dronů DJI vyvíjí autonomní řízení

Populární výrobce dronů DJI vstupuje do sféry autonomní mobility s vlastním systémem autonomního řízení, který si svoji premiéru odbyl ve vozidle Baojun Kiwi EV.

Firma Argo AI vyvinula vlastní LiDAR

Společnost Argo AI vyvinula vlastní LiDAR, který testuje na autonomních vozidlech společně s automobilkou Ford.

Luc Julia pracuje pro Renault

Francouzská automobilka Renault přivítala ve svých řadách Luca Julia, jenž je uznávaným expertem na umělou inteligenci a jedním z autorů virtuálního asistenta Siri.

BringAuto Demo Day

Brněnská společnost BringAuto zdárně pokračuje ve vývoji svých logistických vozidel, v letošním roce k dálkově řízenému přidala i autonomní.

Pronto neuspělo s žádostí o delší pracovní dobu operátorů

Americká Federální správa bezpečnosti motorových vozidel zamítla žádost firmy Pronto.ai na prodloužení zákonné doby řízení pro operátory nákladních vozidel vybavených asistenčními systémy firmy Pronto.ai.

Hyundai investuje do dálkového řízení vozidel

Jihokorejská automobilka Hyundai se stala investorem izraelské společnosti Ottopia, která vyvíjí systém dálkového řízení vozidel.

Maďarský AImotive nabízí certifikovaný simulátor

Maďarská společnost AImotive vyvíjející systémy autonomního řízení představila již třetí generaci svého simulátoru aiSim pro testování a validaci asistenčních systémů a autonomního řízení, který je jako první certifikovaný v souladu s normou ISO 26262.

Autonomních vozidel bez obsluhy v Číně rychle přibývá

Na veřejných komunikacích v Číně rychle přibývá autonomních vozidel bez přítomnosti bezpečnostního řidiče za volantem, aktuálně je provozují již tři čínské společnosti.

Autonomní minibus jezdí kolem památníku bratří Wrightů

Na okružní lince kolem památníku bratří Wrightů v Severní Karolíně se lze nově svézt autonomním minibusem EasyMile EZ10.

Toyota kupuje Lyft Level 5

Japonská automobilka Toyota kupuje divizi autonomního řízení Level 5 společnosti Lyft.