web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Vídeň ukončila provoz autonomních minibusů

Po třech letech byl ukončen provoz autonomních minibusů Navya Autonom Shuttle ve Vídni. Poznatky získané tímto projektem jsou poněkud rozpačité.

Společnost Bestmile zbankrotovala

Švýcarská softwarová společnost Bestmile poskytující nástroje pro správu flotil (nejen) autonomních vozidel oznámila svůj bankrot.

Umělá inteligence pomáhá s dopravou v Římě

V italském hlavním městě probíhá od června výzkum využívající inteligentní dopravní infastrukturu s cílem přispět ke snížení emisí dopravy a zvýšit bezpečnost zranitelných účastníků provozu.

Živá laboratoř Peachtree Corners

Zajímavá živá laboratoř umožňující vývoj a testování autonomních vozidel vznikla ve městě Peachtree Corners ve státě Georgia.

Waymo podporuje menšiny

Americká společnost Waymo opět potvrdila svoji pozici lídra, a to nejen v oblasti vývoje systémů autonomního řízení, ale i lidskosti a sociálního cítění a uvědomění, neboť dlouhodobě podporuje menšiny.

Autonomní stroje v Moravském krasu

V rámci přípravy na finálové kolo soutěže DARPA Subterranean Challenge absolvovalo České vysoké učení technické se svými autonomními roboty týdenní soustředění v jeskynním komplexu Býčí skála v Moravském krasu.

Autonomní mobilita v Ostravě

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) v posledních měsících představila hned několik zajímavých výsledků týkajících se autonomní mobility realizovaných v rámci projektu Národního centra kompetence - Kybernetika a umělá inteligence.

Pony.ai testuje vozidla bez operátora na palubě

Čínská společnost Pony.ai aktuálně testuje svá autonomní vozidla bez přítomnosti bezpečnostního řidiče za volantem hned ve dvou zemích.

Nuro a FedEx spolupracují

Společnost Nuro vyvíjející autonomní vozidla pro logistické účely zahájila spolupráci s přepravní společností FedEx.

Ford testuje „autonomní" rozvoz v Anglii

Ford ve spolupráci s britskou zásilkovou společností Hermes realizuje testování „autonomního" dodávkového vozidla v ulicích Londýna s cílem prozkoumat funkčnost a uživatelskou přívětivost takového řešení.