web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Ford testuje chytrou infrastrukturu

Americká automobilka Ford experimentuje s inteligentní dopravní infrastrukturou s cílem zlepšit situační povědomí autonomních vozidel na rušných křižovatkách.

AutoX pokračuje v růstu

Čínská společnost AutoX navázala spolupráci s japonskou automobilkou Honda, jejíž modely Accord a Inspire osadí technologií autonomního řízení, které posléze otestují na veřejných komunikacích v Číně. Kromě toho AutoX v následujících pěti letech nakoupí a integruje do svých vozidel digitální radary izraelské firmy Arbe.

Ve Švédsku vznikl nejdelší zastřešený polygon na světě

Na švédském polygonu AstaZero vznikla nejdelší zastřešená testovací dráha na světě, která bude sloužit pro testování autonomních vozidel.

Volvo a DiDi budou spolupracovat

Čínská společnost DiDi Chuxing, která vyvíjí systémy autonomního řízení, podepsala smlouvu o spolupráci s automobilkou Volvo, která spadá pod čínskou automobilku Geely. Společně budou pracovat na rozvoji autonomních vozidel na základě modelu XC90 v rámci robotaxi.

Toyota zavádí „hands-off" asistenční systém druhé úrovně

Japonská Toyota v průběhu dubna uvedla na trh hned dva modely, které kromě LiDARů disponují asistenčním systémem druhé úrovně automatizace nazvaným Advanced Drive, jenž podporuje takzvaný „hands-off" režim, tedy není nutné držet ruce na volantu.

Autonomní Cleveron rozváží zboží v Estonsku

Estonská firma Cleveron právě ukončila šest měsíců pilotního testování svých autonomních doručovacích vozidel Cleveron 701 v ulicích estonského města Viljandi. Stala se tak první společností, která v Evropě provozuje na veřejných komunikacích autonomní vozidla bez přítomnosti bezpečnostního řidiče na palubě.

Vzniká databáze testovacích scénářů pro autonomní vozidla

Britská univerzita ve Warwicku společně s americkou firmou Deepen Ai vytvořila první veřejnou databázi scénářů pro testování autonomních vozidel.

Autonomní Nuro rozváží pizzu Domino's

V texaském Houstonu se lze od tohoto týdne setkat s autonomním vozidlem R2 firmy Nuro, které zákazníkům restaurace Domino's Pizza rozváží objednané jídlo.

Udelv a Mobileye představili autonomní Transporter

Společnost Udelv představila autonomní dodávkový vůz Transporter, který bude vybavený systémem autonomního řízení firmy Mobileye. Do provozu by se první exempláře měly dostat v roce 2023.

Autonomní vozidla Cruise zamíří do Dubaje

Od roku 2023 by měla být v Dubaji zahájena autonomní taxislužba obsluhovaná vozidly firmy Cruise.