web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Motional sází na Hyundai Ioniq 5 pro své robotaxi

Společnost Motional soustavně pokračuje ve svém úsilí nabídnout v roce 2023 plnohodnotnou autonomní taxislužbu. Aktuálně oznámila, že flotila autonomních vozidel bude postavena na základě modelu Hyundai Ioniq 5.

Nová spolupráce mezi firmami Gatik a Isuzu

Velice agilní americká společnost Gatik, která se soustřeďuje na vývoj autonomního řízení pro dodávková vozidla obsluhující takzvanou prostřední míli, se dohodla na spolupráci s americkou pobočkou japonské automobilky Isuzu, jejíž vozidla série N vybaví svojí technologií.

Slibné firmy v autonomní mobilitě pro rok 2021

Společnost CB Insights, která se dlouhodobě zabývá analýzou trhů a predikcemi růstu firem pro potřeby investorů, publikovala již pátý přehled sta slibných firem zabývajících se umělou inteligencí, u kterých v roce 2021 očekává růst a potenciál pro rozvoj. Nechybí mezi nimi ani firmy zabývající se autonomní mobilitou.

Tesla pod drobnohledem úřadů

Americké úřady věnují stále více pozornosti automobilce Tesla, která dlouhodobě používá ohledně asistenčních systémů marketing takovým způsobem, že mezi uživateli dochází k nesprávnému porozumění skutečné úrovni automatizace.

Waymo mění ředitele

John Krafcik po více než pěti letech opouští pozici výkonného ředitele firmy Waymo, jehož místo zaujme dvojice (spolu)ředitelů.

Aurora a Volvo spojují síly

Švédský výrobce nákladních vozidel Volvo Group a americký vývojář systémů autonomního řízení Aurora Innovation zahájili spolupráci.

U Oxfordu vzniká polygon pro autonomní vozidla

Na bývalém letišti nedaleko anglického Oxfordu byly zahájeny stavební práce na výstavbě nového polygonu pro testování autonomních a datově propojených vozidel.

Sony experimentuje s dálkovým řízením

Japonské společnosti Sony a NTT Docomo uskutečnily test dálkového řízení dopravního prostředku na vzdálenost 2 500 km mezi Tokiem a ostrovem Guam.

Texaský Arlington nabízí autonomní taxislužbu

Ve městě Arlington v Texasu byl tento týden zahájen pilotní projekt taxislužby operované autonomními vozidly.

Německo zjednodušuje taxonomii úrovní automatizace

V důsledku dravého marketingu různých automobilek a nedostatku osvěty dochází mezi širokou veřejností k častému neporozumění skutečným schopnostem vozidel vybavených asistenčními systémy. V Německu se proto rozhodli pro komunikaci s veřejností zjednodušit relativně komplexní normu SAE J3016, aby k dalším mýlkám docházelo co možná nejméně.