web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Autonomní minibus na veřejné komunikaci bez obsluhy

Norsko si připsalo unikátní prvenství v podobě nasazení autonomního minibusu na veřejných komunikacích bez přítomnosti obslužného personálu na palubě.

URBIS Smart City Fair

Ve dnech 2.-4. června budou Brněnské veletrhy a výstavy hostit virtuální veletrh a konferenci URBIS Smart City Fair. Součástí třídenního programu budou i témata z oblasti autonomní mobility.

Waymo a Světová unie nevidomých spojují síly

Jedním z mnoha očekávaných přínosů autonomních vozidel je zpřístupnění mobilitních služeb i lidem ze znevýhodněných skupin, včetně lidí se zdravotním omezením, jež nemohou řídit. Americká společnost Waymo v tomto směru navázala spolupráci se Světovou unií nevidomých, aby společně nejen hledali cestu, jak učinit autonomní vozidla maximálně přístupná nevidomým, ale také šířili povědomí o životě nevidomých.

LiDARy na vozidlech Tesla

Již několikrát proběhly médii snímky vozidel Tesla vybavených LiDARy na střešních nosičích, což leckteré komentátory přimělo položit si otázku, zda Elon Musk nepřehodnotil svůj postoj a konečně tyto senzory vzal na milost. Dnes budeme na tuto otázku hledat odpověď.

Autonomní taxi AutoX v provozu bez řidiče

Čínská společnost AutoX, jež letos v únoru zpřístupnila své robotaxi bez přítomnosti bezpečnostního řidiče na palubě ve městě Šen-čen veřejnosti, se snaží bourat pochyby o schopnostech svých vozidel, a proto nově zveřejnila video z celkem šestnácti autonomních jízd v běžném provozu bez kohokoli ve vozidle.

Aktuální stav výstavby polygonu BMW

Aktuální stav výstavby polygonu pro testování nejen autonomních vozidel automobilky BMW u Sokolova si můžeme prohlédnout na nedávno pořízeném leteckém snímku.

Autonomní vozidla pro kanadské lesníky

Kanada je kromě hokeje proslulá svou rozlehlostí a nehostinným prostředím. Právě v těchto podmínkách bude testovat systémy autonomního řízení a platooningu společnost Robotic Research.

Petr Mára o autonomních vozidlech

Známý český popularizátor technologií a zejména produktů firmy Apple, pan Petr Mára, věnoval jedno ze svých nejnovějších videí budoucnosti autonomních vozidel. Pojďme se podívat, co si z něj můžeme odnést.

Autonomní jízda jako služba

Německá automobilka Volkswagen informuje o svém počínání v doméně autonomní mobility s narůstající četností. Nejnověji odkryla úvahy o možném zpoplatnění autonomního řízení a oznámila termíny zahájení testů autonomního vozidla ID. Buzz.

Toyota bude používat operační systém od Apex AI

Operační systém Apex.OS firmy Apex AI určený pro autonomní vozidla a certifikovaný podle normy ISO 26262 získal významného uživatele v podobě japonské automobilky Toyota.