web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Motional testuje vozy bez řidiče za volantem

Společnost Motional je další vývojářem systémů autonomního řízení, který testuje svá vozidla na veřejných komunikacích bez přítomnosti bezpečnostního řidiče za volantem.

Předsudky umělé inteligence a autonomní vozidla

Při příležitosti probíhajícího Měsíce černošské historie je příhodné věnovat pozornost existujícím předsudkům, s nimiž se potýkají systémy umělé inteligence, a které v případě aplikace v autonomních vozidlech mohou představovat riziko pro bezpečnost silničního provozu.

Japonské aerolinie ANA testují autonomní autobus

Japonská letecká společnost All Nippon Airways (ANA) uskutečnila zkušební provoz autonomního autobusu na tokijském letišti Haneda v rámci transportu svých zaměstnanců. V letošním roce by ráda rozšířila jeho použití i pro jízdy s cestujícími využívajícími letiště.

V Austrálii se autonomním vozidlům daří

Australská těžařská společnost Fortescue patří k průkopníkům nasazení autonomních vozidel do svých každodenních činností.

Apple nadále aktivní ve vývoji autonomního vozidla

Již několik let je veřejným tajemstvím, že populární technologická společnost Apple pracuje na vývoji systému autonomního řízení. V posledních týdnech se objevilo k tomuto tématu hned několik informací, které stručně shrnujeme.

Vietnamský VinFast rozvíjí autonomní řízení

Vietnamská automobilka VinFast společně s představením tří nových elektromobilů odtajnila i své aktivity v oblasti vývoje autonomního řízení, které zahrnují i testování těchto systémů na veřejných komunikacích v Kalifornii.

Aurora a Toyota navazují spolupráci

Vývojář systémů autonomního řízení, Aurora Innovation, navázal spolupráci s největším výrobcem automobilů na světě, japonskou Toyotou.

Volkswagen se stále více zajímá o automatizaci řízení

Německý koncern Volkswagen se v oblasti autonomní mobility drží spíše v pozadí, nicméně v poslední době dal hned několikrát najevo, že automatizaci řízení bere vážně.

Autonomní sněžný pluh

Sníh v zimě není překvapením jen pro silničáře, ale občas zaskočí kdekoho. Možnou cestou, jak zajistit sjízdnost vozovek či bezpečné chodníky, je použít autonomní sněžný pluh. Právě toto řešení nabízí společnost Left Hand Robotics z amerického Colorada.

Výrobce map TomTom pomáhá vývojářům autonomních vozů

Nizozemský výrobce map a navigačních systémů TomTom rozšiřuje své portfolio o službu RoadCheck, která má automobilkám a vývojářům autonomních vozidel umožnit jasně definovat provozní obálku svých produktů pro zajištění jejich bezpečného provozu.