web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Švédský Einride získal významnou investici

Švédská společnost Einride vyvíjející autonomní nákladní vozidla Pod získala pro svůj další rozvoj novou investici ve výši 110 milionů dolarů.

Autonomní vozidla v Indii

Občas se s nepříliš velkou nadsázkou říká, že pokud dokáže autonomní vozidlo fungovat v Indii, dokáže fungovat všude. Ačkoli Indie z různých důvodů nepatří k výrazným postavám na poli autonomní mobility, dějí se tam v tomto směru zajímavé věci, na něž se dnes zaměříme.

V Evropě byl poprvé testován v provozu autonomní autobus

Španělská Málaga se stala prvním místem v Evropě, kde byl v reálném provozu testován dvanáctimetrový autonomní autobus.

Výrobce dronů DJI vyvíjí autonomní řízení

Populární výrobce dronů DJI vstupuje do sféry autonomní mobility s vlastním systémem autonomního řízení, který si svoji premiéru odbyl ve vozidle Baojun Kiwi EV.

Firma Argo AI vyvinula vlastní LiDAR

Společnost Argo AI vyvinula vlastní LiDAR, který testuje na autonomních vozidlech společně s automobilkou Ford.

Luc Julia pracuje pro Renault

Francouzská automobilka Renault přivítala ve svých řadách Luca Julia, jenž je uznávaným expertem na umělou inteligenci a jedním z autorů virtuálního asistenta Siri.

BringAuto Demo Day

Brněnská společnost BringAuto zdárně pokračuje ve vývoji svých logistických vozidel, v letošním roce k dálkově řízenému přidala i autonomní.

Pronto neuspělo s žádostí o delší pracovní dobu operátorů

Americká Federální správa bezpečnosti motorových vozidel zamítla žádost firmy Pronto.ai na prodloužení zákonné doby řízení pro operátory nákladních vozidel vybavených asistenčními systémy firmy Pronto.ai.

Hyundai investuje do dálkového řízení vozidel

Jihokorejská automobilka Hyundai se stala investorem izraelské společnosti Ottopia, která vyvíjí systém dálkového řízení vozidel.

Maďarský AImotive nabízí certifikovaný simulátor

Maďarská společnost AImotive vyvíjející systémy autonomního řízení představila již třetí generaci svého simulátoru aiSim pro testování a validaci asistenčních systémů a autonomního řízení, který je jako první certifikovaný v souladu s normou ISO 26262.