web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Autonomních vozidel bez obsluhy v Číně rychle přibývá

Na veřejných komunikacích v Číně rychle přibývá autonomních vozidel bez přítomnosti bezpečnostního řidiče za volantem, aktuálně je provozují již tři čínské společnosti.

Autonomní minibus jezdí kolem památníku bratří Wrightů

Na okružní lince kolem památníku bratří Wrightů v Severní Karolíně se lze nově svézt autonomním minibusem EasyMile EZ10.

Toyota kupuje Lyft Level 5

Japonská automobilka Toyota kupuje divizi autonomního řízení Level 5 společnosti Lyft.

Ford testuje chytrou infrastrukturu

Americká automobilka Ford experimentuje s inteligentní dopravní infrastrukturou s cílem zlepšit situační povědomí autonomních vozidel na rušných křižovatkách.

AutoX pokračuje v růstu

Čínská společnost AutoX navázala spolupráci s japonskou automobilkou Honda, jejíž modely Accord a Inspire osadí technologií autonomního řízení, které posléze otestují na veřejných komunikacích v Číně. Kromě toho AutoX v následujících pěti letech nakoupí a integruje do svých vozidel digitální radary izraelské firmy Arbe.

Ve Švédsku vznikl nejdelší zastřešený polygon na světě

Na švédském polygonu AstaZero vznikla nejdelší zastřešená testovací dráha na světě, která bude sloužit pro testování autonomních vozidel.

Volvo a DiDi budou spolupracovat

Čínská společnost DiDi Chuxing, která vyvíjí systémy autonomního řízení, podepsala smlouvu o spolupráci s automobilkou Volvo, která spadá pod čínskou automobilku Geely. Společně budou pracovat na rozvoji autonomních vozidel na základě modelu XC90 v rámci robotaxi.

Toyota zavádí „hands-off" asistenční systém druhé úrovně

Japonská Toyota v průběhu dubna uvedla na trh hned dva modely, které kromě LiDARů disponují asistenčním systémem druhé úrovně automatizace nazvaným Advanced Drive, jenž podporuje takzvaný „hands-off" režim, tedy není nutné držet ruce na volantu.

Autonomní Cleveron rozváží zboží v Estonsku

Estonská firma Cleveron právě ukončila šest měsíců pilotního testování svých autonomních doručovacích vozidel Cleveron 701 v ulicích estonského města Viljandi. Stala se tak první společností, která v Evropě provozuje na veřejných komunikacích autonomní vozidla bez přítomnosti bezpečnostního řidiče na palubě.

Vzniká databáze testovacích scénářů pro autonomní vozidla

Britská univerzita ve Warwicku společně s americkou firmou Deepen Ai vytvořila první veřejnou databázi scénářů pro testování autonomních vozidel.