web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Autonomní Nuro rozváží pizzu Domino's

V texaském Houstonu se lze od tohoto týdne setkat s autonomním vozidlem R2 firmy Nuro, které zákazníkům restaurace Domino's Pizza rozváží objednané jídlo.

Udelv a Mobileye představili autonomní Transporter

Společnost Udelv představila autonomní dodávkový vůz Transporter, který bude vybavený systémem autonomního řízení firmy Mobileye. Do provozu by se první exempláře měly dostat v roce 2023.

Autonomní vozidla Cruise zamíří do Dubaje

Od roku 2023 by měla být v Dubaji zahájena autonomní taxislužba obsluhovaná vozidly firmy Cruise.

Motional sází na Hyundai Ioniq 5 pro své robotaxi

Společnost Motional soustavně pokračuje ve svém úsilí nabídnout v roce 2023 plnohodnotnou autonomní taxislužbu. Aktuálně oznámila, že flotila autonomních vozidel bude postavena na základě modelu Hyundai Ioniq 5.

Nová spolupráce mezi firmami Gatik a Isuzu

Velice agilní americká společnost Gatik, která se soustřeďuje na vývoj autonomního řízení pro dodávková vozidla obsluhující takzvanou prostřední míli, se dohodla na spolupráci s americkou pobočkou japonské automobilky Isuzu, jejíž vozidla série N vybaví svojí technologií.

Slibné firmy v autonomní mobilitě pro rok 2021

Společnost CB Insights, která se dlouhodobě zabývá analýzou trhů a predikcemi růstu firem pro potřeby investorů, publikovala již pátý přehled sta slibných firem zabývajících se umělou inteligencí, u kterých v roce 2021 očekává růst a potenciál pro rozvoj. Nechybí mezi nimi ani firmy zabývající se autonomní mobilitou.

Tesla pod drobnohledem úřadů

Americké úřady věnují stále více pozornosti automobilce Tesla, která dlouhodobě používá ohledně asistenčních systémů marketing takovým způsobem, že mezi uživateli dochází k nesprávnému porozumění skutečné úrovni automatizace.

Waymo mění ředitele

John Krafcik po více než pěti letech opouští pozici výkonného ředitele firmy Waymo, jehož místo zaujme dvojice (spolu)ředitelů.

Aurora a Volvo spojují síly

Švédský výrobce nákladních vozidel Volvo Group a americký vývojář systémů autonomního řízení Aurora Innovation zahájili spolupráci.

U Oxfordu vzniká polygon pro autonomní vozidla

Na bývalém letišti nedaleko anglického Oxfordu byly zahájeny stavební práce na výstavbě nového polygonu pro testování autonomních a datově propojených vozidel.