web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
2
3
4
37

Osvěta v autonomní mobilitě

Vzhledem ke komplexnosti a novosti autonomní mobility je mimořádně důležitá osvěta, která co možná nejobjektivněji informuje širokou veřejnost o skutečném stavu tohoto odvětví. Několik zajímavých osvětových kanálů si dnes představíme.

Autonomní vozidla bez bezpečnostního řidiče mají v Rusku zelenou

V Rusku byl schválen provoz autonomních vozidel bez bezpečnostního řidiče za volantem.

Aurora připravuje vlastní robotaxi

Společnost Aurora Innovation završila půlroční pilotní testování autonomních vozidel Toyota Sienna, která budou od roku 2024 fungovat v rámci robotaxi Aurora Connect.

Zoox bere pod svá křídla firmu Strio AI

Společnost Zoox získala do svého vlastnictví společnost Strio AI, která vyvíjí autonomní zemědělské stroje pro sběr jahod.

Doručovací vozidla na festivalu SXSW

Na legendárním festivalu South by Southwest v texaském Austinu nemohla chybět ani sekce věnovaná autonomní mobilitě. Jedním z příkladů jsou doručovací vozidla, s nimiž se zde lze běžně setkat na ulicích.

Dohra nehody Pony.ai

Na základě vyšetřování nehody autonomního vozidla firmy Pony.ai v kalifornském Fremontu byla tato společnost vyzvána k nahrazení programu autonomního řízení.

Novinky u čínského Baidu

Autonomní vozidla čínské společnosti Baidu absolvovala již 25 milionů kilometrů na veřejných komunikacích v autonomním režimu. Společně s tím dochází k rozšiřování do dalších lokalit, kde lze využívat autonomní taxislužbu této společnosti pod názvem Apollo Go.

Autonomní minibus v Brně

V pondělí 14. března byl slavnostně představen první český autonomní minibus. Během letošního roku se s ním zájemci svezou v Brně.

Fyzické útoky na autonomní vozidla

Autonomní vozidla jsou objektem, který v lidech vzbuzuje velice širokou paletu reakcí a emocí, od nadšení a vzrušení až po podezřívavost a nenávist. A právě nenávist se nezřídka manifestuje ve formě fyzických útoků na tato vozidla.

Zábavní průmysl pomáhá s vývojem autonomního řízení

Ve vývoji autonomního řízení jsou zapojeny i obory, o nichž bychom to na první pohled možná vůbec neřekli. Nezanedbatelnou roli hraje například zábavní průmysl.
1
2
3
4
37