web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
2
3
4
41

Autonomní zemědělský stroj firmy AgXeed se předvedl v Brně

V Brně se v rámci ukázky v ovocném sadu představil českým zemědělcům autonomní stroj AgBot nizozemské firmy AgXeed.

Amazon kupuje firmu iRobot

Americká společnost Amazon investuje znovu do robotiky, tentokrát kupuje firmu iRobot, která se proslavila autonomním vysavačem Roomba.

Nehoda autonomního náklaďáku TuSimple

Letos 6. dubna došlo v Arizoně k nehodě autonomního nákladního vozidla čínské firmy TuSimple, která se obešla bez zranění a větších škod, v reakci na ni ale začaly na veřejnost pronikat interní informace, které svědčí o velmi špatné firemní kultuře a celé sérii pochybení.

Toyota si nechala patentovat autonomní vůz na venčení psů

Toyota chce svým zákazníkům nabídnout trochu jinou autonomii v podobě autonomního stroje na venčení jejich čtyřnohých mazlíčků.

Těžký život doručovacích robotů

V izraelském Tel Avivu byl zastaven provoz autonomních doručovacích robotů Yandex.Rover ve službách firmy Yango Deli kvůli stížnostem obyvatel, že vozítka blokují chodníky.

Bude autonomní nákladní doprava i v Kalifornii?

Přední organizace orientující se na autonomní nákladní dopravu zaslalo otevřený dopis guvernérovi Kalifornie ve snaze zmírnit podmínky pro testování tohoto typu vozidel.

Autonomní vozidlo firmy Waymo bez obsluhy v ulicích San Francisca

Autonomní vozidla firmy Waymo bez obsluhy na palubě po San Franciscu již nějaký ten měsíc jezdí, ale teprve nyní jsme se dočkali nesestříhaného videa z jedné takové jízdy.

Mercedes-Benz představí autonomní řízení L3 v USA

Poté co se automobilka Mercedes Benz stala v Německu prvním výrobcem automobilů s asistenčním systémem úrovně 3, chce svou technologii rozšířit i do USA.

Sjednocení terminologie ADAS systémů je na obzoru

Dnešní automobilový svět je postaven na asistenčních systémech, přičemž jejich označování výrobci je často nekonzistentní a matoucí. Proto se šestice institucí rozhodla zjednotit terminologii týkající se ADAS.

Startup Cruise čelí kontrole úřadů

Události, které se startupu Cruise v posledních měsících udály vyvolaly pochybnosti o bezpečnosti služby robotaxi, kterou společnost provozuje. Situaci navíc dovržil anonymní dopis jednoho ze zaměstnanců společnosti, který na dané problémy upozorňuje a detailněji je popisuje.
1
2
3
4
41