web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Autonomní ID. Buzz představen

Společnosti Volkswagen a Argo AI poprvé představily fyzický exemplář prototypu autonomního vozidla ID. Buzz.

Mobileye a SIXT zahájí robotaxi v Mnichově

Další zásadní novinkou mnichovského veletrhu IAA Mobility bylo oznámení firmy Mobileye, že společně s autopůjčovnou SIXT zahájí na začátku příštího roku robotaxi v Mnichově.

Motional představil podobu nového robotaxi

Po dubnovém oznámení, že firma Motional bude pro svoji autonomní taxislužbu využívat autonomní vozidla na bázi modelu Hyundai Ioniq 5, byl tento týden na veletrhu IAA Mobility v Mnichově fyzicky představen exemplář tohoto robotaxi.

Autonomní rozvoz pizzy v Texasu

Společnost Refraction AI ve spolupráci s restaurací Southside Flying Pizza v texaském hlavním městě Austin nabízí rozvoz objednávek prostřednictvím autonomního prostředku REV-1.

Daimler a Bosch se vzdávají společného snu o robotaxi

Německé firmy Daimler a Bosch ukončují společný projekt vývoje autonomní taxislužby.

Gatik stále roste a nově testuje provoz bez obsluhy na palubě

Společnost Gatik získala novou investici, oznámila zřízení přepravního depa v Dallasu a zahájila jízdy bez obsluhy na palubě v rámci svého provozu ve státě Arkansas.

Nuro investuje do výrobní a vývojové infrastruktury

Americká společnost Nuro vyvíjející autonomní doručovací vozidla oznámila, že investuje 40 milionů dolarů do výstavby továrny na výrobu svých vozidel a testovacího polygonu.

AutoX demonstruje schopnosti páté generace svých vozidel

Čínská společnost AutoX se pochlubila novým videem, které zachycuje fungování jejího autonomního vozidla vybaveného nejnovější generací systému autonomního řízení v obzvláště komplexních podmínkách čínských ulic

Waymo testuje robotaxi v Kalifornii

Společnost Waymo zahájila autonomní taxislužbu v kalifornském San Franciscu pro vybrané uživatele, což je předzvěst budoucího zpřístupnění této služby i široké veřejnosti.

Cleveron má první certifikované teleoperátory

Estonská společnost Cleveron se pochlubila, že její teleoperátoři, kteří vzdáleně dohlíží na autonomní doručovací vozidla Cleveron 701, úspěšně absolvovali praktické zkoušky a stali se tak prvními certifikovanými teleoperátory.