web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
2
3
4
67

Volvo představilo své první autonomní nákladní vozidlo fungující na 4. úrovní autonomie

Volvo Autonomous Solutions ve spolupráci s Aurora Innovation na veletrhu ACT Expo v Las Vegas představili autonomní nákladní vozidlo se schopností 4. úrovně autonomního řízení.

Renault odhaluje své plány na autonomní hromadnou dopravu

Renault Group začíná nově zabředávát do autonomního řízení se svým autonomním minibusem ve spolupráci se společností WeRide. 

Jak funguje vzdálená asistence vozidel Waymo?

Společnost Waymo, jež je předním vývojářem autonomních vozidel, dala nahlédnout pod pokličku fungování svého systému vzdálené asistence flotily autonomních taxíků.

Inceptio dosáhlo 100 mil. km v komerčních službách

Inception Technology dosáhla se svými nákladními vozy významného milníku z pohledu úspěšně ujetých kilometrů v rámci autonomního řízení. 

Společnost Plus vylepšuje ADAS založené na práci umělé inteligence

Společnost Plus přichází s technologií PlusProtect, která na základě umělé inteligence vylepšuje fungování ADAS systémů.  

Projekt zaměřený na pochopení výzev bezpečnosti a kybernetického zabezpečení autonomních vozidel

Předpokládá se, že do roku 2026 dosáhne počet autonomních vozidel v Evropě 50 milionů. Protože předpisy EU budou vyžadovat, aby tato vozidla měla certifikáty kybernetické bezpečnosti bude jejich zabezpečení důležitým prvkem. K dosažení bezpečnější, odolnější a kyberbezpečnějšího ekosystému však musí autonomní vozidla a infrastruktura spolupracovat, zejména při budování situačního povědomí a kolektivního vnímání.  Na to se zaměřuje projekt SELFY financovaný EU jehož cílem je vyvinout nástroje spolupráce podporující situační povědomí, sdílení dat, odolnost a důvěru. Výsledkem bude distribuované globální řešení, v němž budou podle potřeby řízena rozhodnutí o kybernetických útocích, škodlivých aktivitách a nebezpečích na místní nebo globální úrovni. Přijetím sady nástrojů získají výhody organizace pro správu dopravy a infrastruktury, které dosáhnou více než 90 % účinnosti při odhalování zranitelných vozidel a narušení bezpečnosti.

Automatizace testování ADAS systémů Euro NCAP

Testování Euro NCAP se stává více automatizované s cílem přispět k efektivnějšímu a intuitivnějšímu testování v testovacích laboratořích. 

Prohloubení spolupráce na digitálních inovacích mezi EU a Japonskem

Evropská unie a Japonsko jsou dvěma předními globálními aktéry v oblasti digitálních technologií, které usilují o prosazování inovací a zabezpečení své pozice na mezinárodním trhu. Spolupráce mezi těmito dvěma ekonomikami přináší mnohostranné výhody, od zvýšení konkurenceschopnosti až po zlepšení bezpečnostních standardů v digitálním prostoru. Jejich společný zájem o rozvoj a implementaci nových technologií je klíčový nejen pro ekonomický růst, ale také pro zajištění stability a bezpečnosti v digitálně propojeném světě.

NHTSA dokončuje požadavky pro nové bezpečnostní pravidlo ADAS

V USA bude nově stanovena povinnost pro osobní vozidla, která bude udávat, aby všechna vozidla disponovala automatizovaným nouzovým systém brždění AEB.

URBIS: The Smart Cities Meetup

Ve dnech 4.-6. června letošního roku se na brněnském Výstavišti uskuteční akce URBIS: The Smart Cities Meetup, která návštěvníky seznámí s nejnovějšími počiny v oblasti chytrých měst, kam mimo jiné spadá i autonomní mobilita. Právě městské mobilitě bude věnován celý třetí den této akce.
1
2
3
4
67