web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
2
3
4
47

Autonomní minibusy i-Cristal by mohly zamířit do Prahy

V uplynulých měsících byla navázána spolupráce mezi českými a izraelskými institucemi s cílem v příštích letech testovat v České republice autonomní minibusy Lohr i-Cristal.

Elektrický Zeekr pro Waymo představen

Nové autonomní vozidlo firmy Waymo postavené na platformě od čínské automobilky Zeekr bylo oficiálně představeno na listopadové LA Auto Show.

Výrobce LiDARů Ibeo zachráněn

Německému výrobci LiDARů Ibeo, který se potýkal s platební neschopností, se podařilo zachránit prostřednictvím odprodeje americké firmě MicroVision.

Pony.ai má zpět povolení k testům v Kalifornii

Čínská společnost Pony.ai, jež v první polovině letošního roku přišla o veškerá povolení k testování svých autonomních vozidel v Kalifornii, nyní získala patřičné oprávnění zpět.

Vize měst bez aut podle Lynk&Co

Jedním z nejdůležitějších témat posledních let je, jak z měst učinit co nejpřívětivější místa k životu. Svoji vizi měst budoucnosti v nedávné době představila čínská automobilka Lynk&Co.

Ekonomická krize dopadá i na autonomní mobilitu

Dopady současné ekonomické krize můžeme sledovat i ve světě autonomní mobility, která se aktuálně potýká s relativně velkým propouštěním zaměstnanců.

Stellantis kupuje maďarskou firmu AImotive

Koncern Stellantis minulý týden oznámil akvizici maďarské společnosti AImotive, která se věnuje vývoji autonomního řízení.

Čínský Zeekr pokračuje v přípravě elektromobilu pro Waymo

Čínská automobilka Zeekr pilně pokračuje v práci na novém elektromobilu pro robotaxi americké společnosti Waymo, jak ukazuje série špionážních snímků.

Firma Waabi představila autonomní řízení pro náklaďáky

Před necelými dvěma roky založená firma Waabi představila svůj již druhý produkt, kterým je autonomní řízení pro nákladní vozidla.

Autonomní formule závodily v Texasu

Třetí závod soutěže autonomních formulí Indy Autonomous Challenge se uskutečnil v pátek 11. listopadu na závodní dráze v texaském Dallasu.
1
2
3
4
47