web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Autonomní minibus v národním parku Yellowstone

V Yellowstonském národním parku byl zahájen testovací provoz autonomních minibusů Local Motors Olli.

Firmu Deepmap kupuje NVIDIA

Společnost NVIDIA rozšiřuje své portfolio produktů orientovaných na autonomní vozidla o HD mapy prostřednictvím akvizice firmy Deepmap.

Firma Cruise získala povolení k přepravě cestujících v Kalifornii

Firma Cruise obdržela jako úplně první společnost povolení k provozu autonomních vozidel bez přítomni bezpečnostního řidiče s cestujícími v Kalifornii.

Autonomní minibus v univerzitním městě Cambridge

Anglické univerzitní město Cambridge se koncem května dočkalo provozu autonomního minibusu firmy Aurrigo na veřejných komunikacích.

Ze zákulisí světa vývojářů autonomních vozidel

Inženýři vyvíjející autonomní vozidla jsou taky „jen" lidé, a proto kromě noblesní touhy prospět lidstvu jsou v neposlední řadě motivováni i penězi. Zákulisí počátků vývoje autonomních vozidel odkrývá novinář Alex Davies ve své knize Driven: The Race to Create the Autonomous Car.

Tennessee buduje chytrý dálniční koridor

Americký stát Tennessee realizuje projekt, jehož cílem je umenšit vytíženost dálničních koridorů prostřednictvím využití umělé inteligence monitorující provoz.

Ruská Sberbank představila autonomní vozidlo

Autonomní vozidlo nazvané FLIP představila ruská banka Sberbank prostřednictvím své dceřiné firmy SberAutoTech.

Autonomní minibus na veřejné komunikaci bez obsluhy

Norsko si připsalo unikátní prvenství v podobě nasazení autonomního minibusu na veřejných komunikacích bez přítomnosti obslužného personálu na palubě.

URBIS Smart City Fair

Ve dnech 2.-4. června budou Brněnské veletrhy a výstavy hostit virtuální veletrh a konferenci URBIS Smart City Fair. Součástí třídenního programu budou i témata z oblasti autonomní mobility.

Waymo a Světová unie nevidomých spojují síly

Jedním z mnoha očekávaných přínosů autonomních vozidel je zpřístupnění mobilitních služeb i lidem ze znevýhodněných skupin, včetně lidí se zdravotním omezením, jež nemohou řídit. Americká společnost Waymo v tomto směru navázala spolupráci se Světovou unií nevidomých, aby společně nejen hledali cestu, jak učinit autonomní vozidla maximálně přístupná nevidomým, ale také šířili povědomí o životě nevidomých.