web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
2
3
4
67

ZF Lifetec vyvíjí airbag určený pro pasažéry ve vozidlech s vyšší úrovní automatizace

Bezpečnost v autonomních vozidlech je jednou z hlavních otázek, která je řešená v rámci masivnějšího nasazení této technologie. V případě dopravní nehody je velmi pravděpodobné, že aktuální nastavení airbagů nebude stačit a to zejména z toho důvodu, že řidič nemusí být v poloze určené k řízení vozidla. S možným řešením nastavení airbagů nyní přichází společnost ZF Lifetec.  

Cruise se pomalu vrací na veřejné komunikace

Po nešťastné události v říjnu loňského roku, kdy byla firma Cruise nucena zcela pozastavit své aktivity a kompletně vyměnit vedení společnosti, se věci začínají vracet do pořádku a autonomní vozidla této firmy se postupně začínají znovu objevovat na veřejných komunikacích.

Horizon Robotics plánuje masivní nasazení autonomního systému SuperDrive do osobních vozidel

Čínská společnost Horizon Robotics počátkem roku 2025 plánuje do veřejného prostoru nasadit vozidla s autonomním systémem SuperDrive AD.

EasyMile nasazuje do přístavu v Helsingborgu ve Švédsku autonomní tahač lodních kontejnerů

Společnost Easymile v rámci projektu Helsingborg Horizontal Transportation Automation, společně s partnery Terberg Special Vehicles a lodním přístavem Helsingborg, nasazují do zmíněné přístavu autonomní nákladní tahače lodních kontejnerů. 

Zoox nasazuje autonomní robotaxi do Austinu a Miami

Společnost Zoox nově nasazuje vozidla osazená vlastní autonomní technologií do Austinu a Miami. Již nyní své autonomní služby nabízí v San Franciscu, Las Vegas a Seattlu. 

Waymo se přibližuje nasazení 6. generace svého systému

Americká společnost Waymo se významně přiblížila k nasazení své nejnovější, již 6. generace systému autonomního řízení.

Apple Intelligence jako nový AI nástroj a další možnost pro autonomní řízení?

Společnost Apple představila svoji vlastní umělou inteligenci, která by do budoucna mohla být použita, jako součást autonomního vozidla Apple, jenž je plánováno na rok 2026. 

Spolupráce Hyundai a Plus představuje nákladní vozidlo poháněné vodíkem

Hyundai ve spolupráci s Plus a jejich autonomním řídícím systémem Plus SuperDrive, představili na výstavě ACT Expo autonomní nákladní vozidlo poháněné palivovými články. 

Autonomní vozidlo Nissan Leaf zahajuje veřejné testování v Japonsku

Nissan nasazuje své vozidlo Leaf v autonomní verzi do veřejného prostoru. 

Již zítra - URBIS: The Smart Cities Meetup

Již zítra bude na brněnském výstavišti zahájen třídenní veletrh URBIS: The Smart Cities Meetup, jenž je nejdůležitější akcí svého druhu ve střední Evropě. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost dozvědět se o nejnovějších trendech na poli inteligentní mobility!
1
2
3
4
67