web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Souboj o firmu Veoneer

Nečekaný zvrat se udál v souvislosti s firmou Veoneer, která nejprve souhlasila s odkoupením ze strany firmy Magna, aby následně po vyšší nabídce ze strany společnosti Qualcomm původní dohodu zrušila a přistoupila na lukrativnější nabídku.

General Motors investuje do čínské firmy Momenta

Americká automobilka General Motors investuje částku tři sta milionů dolarů do čínské společnosti Momenta vyvíjející autonomní řízení.

Argo AI a Walmart spojují síly

Americký obchodní řetězec Walmart navázal spolupráci s vývojářem autonomního řízení Argo AI a automobilkou Ford, v rámci níž budou autonomní vozidla vypomáhat s rozvozem objednávek ve třech městech Spojených států.

Aurora představila své robotaxi

Americká společnost Aurora Innovation představila první exemplář autonomního vozidla na bázi modelu Toyota Sienna, které společně s japonskou automobilkou Toyota připravuje pro robotaxi.

Waymo pomáhá s rozvozem jídla seniorům

Společnost Waymo úspěšně nalézá uplatnění pro svá autonomní vozidla, nejnověji její nákladní odnož Waymo Via vypomáhá s rozvozem jídla seniorům v arizonském městě Gilbert.

Autonomní mobilita je pro Japonsko prioritou

Vzhledem ke stárnutí japonské populace se vláda země vycházejícího slunce rozhodla významně podpořit aktivity na poli autonomní mobility.

StreetDrone představil autonomní doručovací vozidlo Pix-E

Britská společnost StreetDrone při příležitosti obdržení investice ze strany obchodního řetězce Wilko představila vizualizaci chystaného autonomního doručovacího vozidla Pix-E.

Autonomní rozvoz objednávek v Moskvě

Ruský obchodní řetězec Vkusvill experimentoval s rozvozem objednávek na předměstí Moskvy prostřednictvím vozidla vybaveného autonomním řízením firmy Moove!

Dálkově řízená vozidla v ulicích Berlína

Dálkové řízení neboli teleoperace se stává stále populárnější technologií na cestě k plně autonomním vozidlům. Nejnověji německá firma Vay oznámila, že zahájí provoz svých dálkově řízených vozidel v Berlíně.

Autonomní vozidla Cruise míří do Japonska

Americká společnost Cruise ve spolupráci s japonskou automobilkou Honda zahájila mapování dvojice měst v Japonsku, kde od příštího roku začne testování autonomních vozidel.