web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
2
3
4
41

Juraj Hvorecký o autonomních vozidlech v podcastu

V podcastu zpravodajského webu Zdopravy se jako host objevil filozof Juraj Hvorecký, který promluvil o autonomních vozidlech.

Nehody autonomních vozidel firmy Baidu

Čína a tamní firmy vyvíjející systémy autonomního řízení sdílí se zahraničím jen velmi málo informací o skutečném stavu testování autonomních vozidel v běžném provozu. Přesto jsme se dostali k informacím o minimálně dvou nehodách autonomních vozidel firmy Baidu, k nimž došlo v Pekingu.

Testy autonomních vozidel v programu DARPA RACER

Washingtonská univerzita zveřejnila sérii videí z probíhajícího programu DARPA RACER, jehož cílem je vyvinout algoritmy autonomního řízení pro provoz v náročném terénu.

Vnímání autonomní mobility na českých webech

Postoje veřejnosti vůči autonomní mobilitě jsou mimořádně důležitým aspektem, který zásadně ovlivňuje její budoucnost. Tentokrát jsme se proto podívali na články, které k tématu autonomních vozidel byly publikovány na populárním webu D-FENS.

Nissan testuje autonomní taxislužbu v Tokiu

Japonská automobilka Nissan sice nepatří mezi nejčastěji skloňovaná jména v autonomní mobilitě, přesto se může pochlubit již několik let fungující autonomní taxislužbou v Tokiu, díky které získává cenné poznatky pro zdokonalování svých autonomních vozidel a souvisejících služeb.

Potěmkinovy robotické stroje z Ruska

Na vojenském veletrhu Army-2022 prezentovalo Rusko své nejmodernější robotické stroje, které se ve skutečnosti ukázaly být pouze převlečenými čínskými hračkami, díky čemuž se opět potvrdilo, že z hlediska technologií je ruský průmysl zhruba dvě dekády za civilizovaným světem.

Kyberbezpečnost (nejen) autonomních vozidel

Australskému hackerovi se podařilo prolomit zabezpečení výpočetní jednotky traktoru John Deere, aby následně na tomto palubním počítači spustil legendární hru Doom. Tato na první pohled úsměvná příhoda však vypovídá mnohé o současné a budoucí zranitelnosti moderních vozidel, včetně těch autonomních.

Andrej Karpathy opustil automobilku Tesla

Slovenský rodák Andrej Karpathy opustil svoji pozici ředitele umělé inteligence a počítačového vidění v automobilce Tesla, kde vedl vývoj autonomního řízení.

Baidu zahajuje komerční robotaxi bez obsluhy

Čínská společnost Baidu získala pro své robotaxi Apollo Go povolení ke komerčnímu provozu bez obsluhy na palubě ve dvou čínských městech.

Nové návrhy autonomních tramvají z Plzně

Na Západočeské univerzitě v Plzni se uskutečnil již 18. ročník projektu DESING+, v němž studenti mimo jiné opět navrhovali autonomní tramvaj.
1
2
3
4
41