web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

WeRide a Yutong zahájili jízdy Robobusu

Firma WeRide vyvíjející systémy autonomního řízení a výrobce autobusů Yutong zahájili jízdy autonomního minibusu nazvaného Robobus v čínském Kantonu.

Další koncept autonomního minibusu přichází z Londýna

Designérská kancelář PriestmanGoodle z Velké Británie představila koncept autonomního minibusu coby vizi budoucnosti londýnské taxislužby.

Baidu získalo povolení k provozu bez operátora

Čínská firma Baidu je šestou společností, která obdržela povolení k testům svých autonomních vozidel v Kalifornii bez bezpečnostního řidiče za volantem.

Fisker a Magna spojují síly

Dánský automobilový designér Henrik Fisker se pokouší prorazit na trhu s elektromobily připravovaným modelem Ocean, na jehož vývoji a výrobě se podílí společnost Magna, jež pro tento vůz vyvíjí rovněž pokročilé asistenční systémy řidiče.

Mobileye zahajuje velkou expanzi testování

Izraelská společnost Mobileye spadající pod americký Intel plánuje na letošní rok velkou expanzi testování svých autonomních vozidel do čtyř nových měst napříč celým světem.

Microsoft investuje do firmy Cruise

Společnost Microsoft nově zaměřila svoji pozornost na autonomní vozidla a investuje do firmy Cruise vyvíjející systémy autonomního řízení.

Končící Trump udělil milost Levandowskému

Americký prezident Donald Trump využil svůj poslední den k udělení milostí, mezi omilostněnými je i americký inženýr Anthony Levandowski, který byl v loňském roce odsouzen za krádež obchodního tajemství firmy Google v souvislosti s autonomními vozidly.

Cadillac představil koncept autonomního minibusu

Automobilka Cadillac představila na letošním (virtuálním) veletrhu spotřební elektroniky CES vlastní studii autonomního minibusu.

Autonomní vozy se učí od závodních řidičů

Toyota Research Institute ve spolupráci se Stanfordovou univerzitou zkoumá, jak zvýšit bezpečnost autonomních vozidel prostřednictvím dovedností převzatých od profesionálních závodních řidičů.

Nahlédnutí na polygon firmy Lyft

Unikátní příležitost nahlédnout na testovací zázemí autonomních vozidel společnosti Lyft nabízí „špionážní" video pořízené dronem.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14