web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Horiba Mira získává akreditaci k testování aktivní bezpečnosti v rámci Euro NCAP

Horiba Mira je britská společnost, která se zaměřuje na vývoj a testování vozidel. Nyní v tomto ohledu rozšiřuje své možné schopnosti v rámci Evropského programu hodnocení nových automobilů (Euro NCAP), když získala rozšířenou akreditaci na provádění testování systémů aktivní bezpečnosti osobních a lehkých užitkových vozidel. Na testování pasivní bezpečnosti v rámci Euro NCAP získala společnost Horiba Mira akreditaci již v roce 2012. Své hlavní testování provádí primárně v blízkosti města Nuneaton, v oblasti Assured CAV, jenž poskytuje to nejmodernější zázemí vhodné pro testování propojených automatizovaných vozidel (CAV). Jedná se o ekosystém s řadou nejrůznějších fyzických i virtuálních prostředí simulovaných z reálného prostředí. V tomto testovacím areálu tak je možné replikovat nejrůznější dopravní scénáře z oblastí dálnic, městských oblastí či komplikovaných silničních křižovatek. Cílem je přispět k iniciativě Euro NCAP Vision Zero, jenž se snaží vytvořit takový systém mobility, ve kterém nebude docházet ke smrtelným či vážným zraněním v důsledku dopravních nehod.

Vizualizace testování aktivní bezpečnosti od Horiba Mira (zdroj: autor)

Pokud jde o testování systémů aktivní bezpečnosti vozidla, jedná se primárně o systémy, které zabraňují vzniku dopravních nehod. K mimosystémovým prvkům lze zařadit například dobrý výhled z vozidla, účinné brzdy, kvalitní pneumatiky apod. Pokud jde o samotné systémy, které spadají k prvkům aktivní bezpečnosti, jde zejména o protiblokovací brzdový systém ABS, protiskluzový systém ASR, elektronický stabilizační systém ESP nebo ESC, informační systém hrozící překážky Front assist, automatický nouzový brzdný systém AEB či systémy udržování vozidla v jízdním pruhu LDW či ELK.

Horiba Mira provádí v této oblasti testy aktivní bezpečnosti již řadu let, ale nyní je také bude mít možnost provádět pod záštitou Euro NCAP. Nově bylo také investováno do několika vybavení a robustnosti celých testovacích procesů, které také podpoří kvalitnější vývoj end-to-end CAV. Horiba Mira tak může do budoucna i v rámci své historie fungovat jako důvěryhodný partner všem výrobcům OEM a inovátorům automobilových technologii, jak to dělala doposud již téměř 80 let.