web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Innoviz Technologies na veletrhu ČEZ představila vozidla BMW i7 a VW ID Buzz se svojí lidar technologií

Innoviz Technologies je izraelská společnost, která se specializuje na vývoj pokročilých LiDAR (Light Detection and Ranging) senzorů pro autonomní vozidla. LiDAR je technologie vzdáleného snímání, která používá laserové paprsky pro měření vzdáleností a vytváření vysokorozlišovacích 3D map okolního prostředí. Na veletrhu ČEZ (mezinárodní energetický veletrh, který se koná každoročně v České republice) jsou pravidelně předváděny vysoce výkonné lidarové senzory a software pro automobilové aplikace. Návštěvníci i při posledním ročníku mohly být svědky živých ukázek této technologie u vozidel BMW i7 a Volkswagen ID. Buzz, jenž jsou vybavena integrovanými řešeními LiDAR od společnosti Innoviz./p>

<

BMW i7 M70 xDrive, které využívá lidar od Innoviz Technologies. (Zdroj: BWM)

BMW i7 je vybaveno schopnostmi autonomního řízení úrovně 3, což je umožněno primárně díky lidaru InnovizOne. Vozidlo je již nyní možné objednat na německém trhu a následné prvotní předávání majitelům proběhne přibližně v březnu 2024. Naopak Volkswagen ID. Buzz je menší dodávkový mikrobus, který využívá lidar InnovizTwo pro dosažení autonomních schopností až úrovně 4.

Společnost Innoviz Technologies vyjádřila nadšení z předvedené technologie na veletrhu ČEZ. Partneři společnosti upřednostňují bezpečnost před vyšší cenou, a proto volí technologii lidar, která vozidlu umožňuje mnohem přesnější orientaci v prostoru než běžně užívané automobilové kamery. Lidar lze v tomto ohledu považovat za nepřekonatelnou ochranu pro cestující, chodce a další vozidla na silnici. Dále byla na veletrhu představena druhá generace lidarového senzoru InnovizTwo a již dříve uvedený  senzor Innoviz360. Innoviz360 by měl disponovat vylepšeným výkonem a inovativním designem, který řeší omezení současných technologií spinning lidar v oblasti výkonu, velikosti a ceny.