web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Spolupráce Mobileye s výrobcem autobusů

Vývoj autonomních vozidel je velmi komplexní a náročný proces, který vyžaduje kombinaci špičkových technologií a znalostí z různých oborů. Právě tady vstupují do hry korporace, které mají přístup k finančním zdrojům, technickým kapacitám a odbornému know-how, které je nezbytné pro úspěšný vývoj autonomních vozidel. Spolupráce mezi korporacemi ve vývoji autonomních vozidel je klíčová, neboť sdílení technologických znalostí a zkušeností mezi různými korporacemi může výrazně urychlit inovace a pokrok.

Své o tom ví i francouzská Společnost Mobileye, která je v navazování nových spoluprací činorodá a nedávno oznámila spolupráci s MAN Truck & Bus při zkoumání autonomie ve veřejné dopravě a integraci nejmodernější technologie autonomních vozidel do městských autobusů.
Tato spolupráce je dalším krokem ve strategii Mobileye, která úzce spolupracuje s výrobci vozidel na integraci autonomních technologií napříč platformami. Mobileye Drive představuje špičkové, komplexní řešení pro samořízená vozidla, a to díky konfiguraci soustavy kamer, radarů a lidarů, které lze přizpůsobit různým platformám vozidel. Mobileye při implementaci autonomního řízení do městských autobusů využije poznatků získaných při zkušebním provozu s bezpečnostním řidičem v rámci rozsáhlejšího výzkumného projektu v německém Mnichově, kde testovala autonomní Ford Fusion Hybrid ve spolupráci s výrobcem počítačových čipů Intel, nebo z testování robotaxíků na bázi NIO ES8 ve spolupráci s autopůjčovnou SIXT. Dokonce i s hromadnými dopravními prostředky má Mobileye zkušenosti, které nasbíral v partnerství s francouzskou společností Lohr, která vyrábí elektrické minibusy i-Cristal. Tato spolupráce spočívala v nasazení autonomního minibusu do systému veřejné dopravy.
Prvním milníkem programu nově vzniklé spolupráce bude integrace systému Drive do autobusu MAN Lion's City E který je plánován na rok 2025. Po této zkoušce by byly zahájeny další testovací projekty, které by směřovaly k cíli sériové výroby do konce desetiletí.
 

Spolupráce MAN Truck & Bus a Mobileye na autonomii ve veřejné dopravě (foto: Mobileye)