web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Mobileye vybaví autonomním řízením minibusy i-Cristal

Izraelská společnost Mobileye spadající pod americký Intel uzavřela partnerství s francouzskou firmou Lohr, která vyrábí elektrické minibusy i-Cristal, a přepravní společností Transdev, jehož společným cílem bude integrovat systém autonomního řízení firmy Mobileye do jmenovaného minibusu. Záměrem je do roku 2023 nasadit takto vzniklé autonomní minibusy v rámci sítě veřejné přepravy.

i-Cristal

Minibus i-Cristal výrobce Lohr, který Mobileye vybaví autonomním řízením (foto: Mobileye)

Uplatnění systému autonomního řízení v minibusech je v souladu s dlouhodobým směřováním firmy Mobileye. V podobě výrobce Lohr a přepravní společnosti Transdev tak Mobileye nalezl strategické partnery, kteří zajistí výrobu vozidla, respektive obstarají veškerou logistiku spojenou s následným reálným nasazením do provozu. Díky tomu se může Mobileye plně soustředit na vlastní vývoj autonomního řízení, aniž by musel tříštit své kapacity na jiné činnosti. Vzhledem k tomu, že v letošním roce velice mohutně rozšiřuje působnost svých testovacích aktivit, je navázání správné spolupráce zcela klíčové.
Pravidelní čtenáři těchto stránek vědí, že minibus i-Cristal již v autonomní variantě existuje a je nasazován ve francouzském městě Rouen. V tomto případě vznikl ve spolupráci s americkým vývojářem autonomního řízení, společností Torc Robotics.