web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Mobileye zahájil testování autonomních vozidel v Německu

Izraelská společnost Mobileye, patřící americkému výrobci počítačových čipů Intel, získala povolení pro testování svých systémů autonomního řízení na veřejných komunikacích v Německu. Od července tak lze vídat v Mnichově a jeho okolí autonomní Ford Fusion Hybrid této společnosti. Získané povolení umožňuje testování na celém území Německa, a to jak v městském, tak i mimoměstském prostředí, včetně dálnic až do rychlosti 130 km/h. Podmínkou všech zkušebních jízd je přítomnost bezpečnostního řidiče za volantem. Před koncem letošního roku by firma ráda zahájila testovací provoz i v dalších zemích.

Mobileye

Testovací vůz Ford Fusion Hybrid společnosti Mobileye (foto: Mobileye)

Pro získání povolení od německých úřadů musel Mobileye podstoupit zevrubné hodnocení ze strany firmy TÜV SÜD, jež je nezávislým certifikačním orgánem. Tato firma provedla na základě detailní technické dokumentace, simulací a praktických testů validaci vozidla a souvisejících konceptů jeho funkční bezpečnosti. Důležitou roli hrály předchozí zkušenosti z testovacího provozu v Izraeli, kde Mobileye své systémy autonomního řízení již několik roků testuje.
Připomeňme, že Intel, majitel společnosti Mobileye, letos v květnu zakoupil izraelskou firmu Moovit, přičemž má velké plány na vytvoření celého ekosystému poskytujícího mobilitní služby prostřednictvím autonomních vozidel. Nynější testování v Německu lze jistě chápat jako předzvěst snahy o budoucí expanzi a začátek naplňování plánů firmy Intel.