web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Navštivte VELETRH AMPER a svezte se autonomním minibusem

Veletrh AMPER je jednou z nejvýznamnějších veletržních událostí, která se koná na brněnském výstavišti. Jedná se o největší středoevropský veletrh zaměřený na elektrotechniku, energetiku, automatizaci, komunikaci, osvětlení a zabezpečení. Letos se uskuteční ve dnech 21. 3.–23. 3.  

Na cestě od hlavního vstupu k výstavnímu pavilonu si nenechejte ujít mimořádnou příležitost a nasedněte do autonomního minibusu. Vznikl ve spolupráci Centra dopravního výzkumu, v. v. i. (CDV), společnosti Technotrade a firmy Roboauto za podpory Magistrátu města Brna v rámci mezinárodního projektu SHOW (SHared automation Operating models for Worldwide adoption). Jeho cílem je prozkoumat, zda úroveň dnešních autonomních vozidel umožňuje jejich smysluplné využití v rámci veřejné dopravy, a pokud ano, jaký je optimální způsob jejich provozu. Řešitele projektu také zajímá, jak na vozidlo bez řidiče reaguje široká veřejnost.  

Všichni návštěvníci budou mít možnost využít jízdu minibusem zdarma a to po všechny tři veletržní dny v době od 9 do 15 hodin.  Cestou se mohou přítomných výzkumných pracovníků z CDV zeptat na technické detaily. Oni je pak na oplátku požádají o vyplnění krátkého dotazníku spokojenosti s jízdou. 

Kdo bude na akci vystavovat? 

Na této akci, která mapuje technologické novinky, inovace a pokroková řešení naleznete mezi vystavovateli nadnárodní korporace, světové lídry ve svých oborech, domácí, české a moravské firmy i dravé mladé a inovativní StartUpy. V roce 2022 na AMPERu představovalo svůj produkt nebo službu celkem 570 vystavovatelů z 27 světových zemí a v průběhu čtyř dnů výstavu navštívilo 28 000 návštěvníků.   

Na jaká témata se mohou návštěvníci těšit v doprovodném programu? 

Doprovodný program konferencí a seminářů se zaměří zejména na tato témata:  

  • udržitelná energetická řešení a spolehlivá infrastruktura,  

  • automatizace a digitalizace průmyslu a ICT,  

  • technologie pro chytré domy i města.  

Autonomní minibus od CDV a firmy Roboauto (foto: CDV)