web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Recogni odhaluje vysoce výkonnou výpočetní platformu pro autonomní vozidla

Společnost Recogni Inc., lídr v oblasti vnímání založeného na principu umělé inteligence pro autonomní vozidla oznámila dostupnost systému Phoenix ECU na trhu. Jedná se o kompletní systém vnímání určeného pro autonomní vozidla, který se vyznačuje bezkonkurenční kapacitou zpracování dat a nízkou spotřebou energie.

Systém Phoenix ECU kombinuje výkonný procesor Scorpio AI společnosti Recogni a podpůrný procesor R-Car V4H ASIL D od společnosti Renesas, které nabízí velmi efektivní škálovatelné řešení pro vysoké výpočetní požadavky druhé, třetí a čtvrté úrovně autonomního řízení. Kombinací technologií obou výše uvedených společností poskytuje vysoce výkonný systém, o hodnotě až 2000 TOPS, přičemž nabízí velmi nízkou latenci s nulovou kolísavostí. Jednotka Phoenix ECU, která je schopna zpracovávat více toků videa s vysokým rozlišením a vysokou snímkovou frekvencí současně, je navržena tak, aby byla připravena na budoucnost tím, že bude mít možnost vzdálené aktualizace bez jakýchkoli upgradů hardwaru. To umožní výrobcům dodávat softwarově definovaná vozidla po delší dobu.
 

Jednotka Phoenix ECU od společnosti Recogni (Foto: Recogni)

Recogni nabízí otevřenou softwarovou platformu spolu s komplexním souborem vnímání vidění pomocí umělé inteligence schopnou autonomního řízení na úrovni 2, která bude zahrnovat nejširší škálu funkcí klasifikace a detekce objektů – vozidla, další účastníci provozu, detekci dopravních značek a semaforů, detekci jízdních pruhů atd. Otevřená povaha platformy umožňuje partnerům a zákazníkům provozovat vlastní software pro vnímání a řízení.