web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Společnost Teleo podává nabídky pro Supervised Autonomy

Trh práce po celém světě trpí nedostatkem řidičů těžké techniky, a to ať už nákladních nebo stavebních strojů. S určitým řešením přichází společnost Teleo. Ta nabízí dovybavení těžké techniky svým softwarem zajišťující stavební techniku ovládat vzdáleně a částečně autonomně. Nyní tato společnost oznámila spolupráci se sprostředkovateli stavební techniky, firmami John Aarts Group, Teichert a Tomahawk Construction, kteří se zaměřují na dálkově ovládané nakladače, buldozery a sklápěče.  

Nedostatek pracovníků, který vede ke zpožďování pracovních projektů a tím i zvyšování nákladů, se tak společnost Teleo snaží vyřešit svým systémem Teleo Supervised Autonomy. Tento systém umožňuje jak autonomní řízení, tak i dálkové řízení. U dálkového řízení je hlavní výhodou to, že lze ovládat více strojů jedním pracovníkem z řídícího centra. Jedná se zejména o splnění úkolů, které není možné provést s autonomním řízením. Tato technologie tak přináší zejména zvýšení produktivity a úsporu času i financí. S touto myšlenkou pracují jak zástupci Teleo tak i zástupci stavebních společností, kteří si od této inovace slibují zejména větší bezpečnost, pohodlí, přístupnost pro své pracovníky a s tím i spojené zvýšení atraktivity daných pracovních pozic.  

                                                                      

                                        Dálkové řízení kloubového sklápěče s Teleo Supervised Autonomy (foto: Equipment Journal)

Společnost Tomahawk, která se zabývá primárně výkopovými a stavebními pracemi, nasadí technologii od Teleo jako první. Supervised Autonomy bude implementováno do jejich 12 kloubových sklápěčů a do provozu budou nasazeny od léta 2023. To, jak danou technologii začnou využívat zbylé zmíněné společnosti, nebylo oznámeno.  

Krom stavebního a nákladního odvětví, technologie vzdáleného a autonomního řízení začínají být implementovány i do zemědělství nebo do doručovací sféry pro krátkou vzdálenost kde sbírají úspěchy. Komplexně by se tak šlo zmínit, že to jsou obory, které autonomní mobilitě dávají ještě o něco větší význam a do budoucna se jistě budou dále rozvíjet.