web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Startup Nuro získal povolení k provozu plně autonomních vozidel

Národní správa bezpečnosti silničního provozu v USA (NHTSA) vyhověla žádosti společnosti Nuro o dočasné osvobození od některých požadavků na normy nízkorychlostních vozidel. Povolení umožní společnosti nasadit své nízkorychlostní elektrické vozidlo „R2“ bez posádky.

Vozidlo R2 společnosti Nuro pro rozvoz bez osádky

Vozidlo R2 (foto: Nuro)

Protože se jedná o nízkorychlostní dodávkové vozidlo s vlastním řízením, některé funkce, které ministerstvo tradičně vyžadovalo - jako jsou zrcátka a čelní sklo pro vozidla přepravující řidiče - už nedávají smysl," řekla ministryně dopravy USA Elaine L. Chao.
V průběhu dvou let bude společnosti Nuro povoleno vyrábět a zavádět nejvýše 5 000 vozidel R2 a společnost NHTSA bude během této doby i po ní provoz pečlivě sledovat. Společnost Nuro má v úmyslu tyto vozidla provozovat jako součást místní doručovací služby pro restaurace, obchody s potravinami a další podniky. Povolení bylo podmíněno souborem podmínek, včetně povinného vykazování informací o provozu R2 (včetně automatizovaného systému řízení), a vyžadovalo kontakt s komunitami, kde bude R2 nasazen.