web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Toyota se opět rozšiřuje

Není tomu tak dávno, co Woven Planet, jedna z dceřiných společností automobilky Toyota, získala do svého vlastnictví firmu Lyft Level 5 zabývající se vývojem systému autonomního řízení. Toyota vidí v autonomní mobilitě velkou budoucnost, a proto v rámci zachování konkurenceschopnosti přichází s další investicí, konkrétně do společnosti Carmera, která se věnuje vytváření a aktualizaci HD map. Ta se nově stane součástí týmu Woven Alpha, ve kterém se bude podílet na platformě pro automatické mapování (AMP, Automated Mapping Platform). Firma Carmera využívá pro mapování a monitorování silnic po celém svět vozový park partnerských společností, přičemž v rámci aktualizací vozidla detekují změny v reálném čase, což spolu s údaji od měst a informacemi o plánovaných úpravách silnic Carmera využívá k vytváření aktuálních map. Jelikož spolu obě společnosti spolupracují již od roku 2018, jeví se akvizice jako velmi strategický krok.

Carmera

Vozidlo Ford Transit Connect s mapovacím zařízením firmy Carmera se siluetou New Yorku (foto: Carmera)

Kromě akvizice firmy Carmera a její integrace do platformy AMP navázala Toyota spolupráci s firmou Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation, která si klade za cíl zdokonalit bezpečnost pokročilých asistenčních systémů řidiče (ADAS) právě prostřednictvím nově vzniklé platformy AMP.
HD mapy představují mimořádně přínosný nástroj přispívající k celkové bezpečnosti autonomních vozidel, avšak kromě jejich tvorby je nesmírně důležitá i jejich aktualizace. Akvizice firmy Carmera, která se právě udržování aktuálnosti map věnuje, přinese Toyotě jistě nezanedbatelnou konkurenční výhodu. Při pohledu na současné a nedávné aktivity této japonské automobilky v doméně autonomní mobility lze očekávat další zajímavé počiny v blízké době.