web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Scania a Plus spojují síly pro spuštění nového komerčního programu autonomního řízení

Společnost Scania, jako součást skupiny TRATON, a americká firma Plus oznámily spuštění komerčního pilotního programu autonomní přepravy (Autonomous Commercial Pilot Programme). Tento program přináší revoluční řešení v oblasti autonomní dopravy a bude využívat nejmodernější technologie od společnosti Plus, včetně plně autonomní technologie SuperDrive na úrovni 4. Společnost Plus je předním poskytovatelem softwaru pro autonomní řízení a její technologie se již dnes využívají v komerčních vozidlech po celém světě. Partnerství se Scanií posiluje snahu obou společností přinést na trh inovativní a udržitelná přepravní řešení nové generace. Autonomní nákladní kamiony představují budoucnost dopravy a společnost Scania ve spolupráci s firmou Plus se stává klíčovým hráčem v této oblasti, přinášející inovativní a efektivní řešení pro profesionální dopravce po celém světě.

Interiér vozu Scania pro autonomní řízení 4. úrovně (zdroj: Scania)

Cílem pilotního programu je poskytnout zákazníkům možnost testovat a demonstrovat autonomní nákladní kamiony v reálných provozních podmínkách mezi dopravními uzly. Společnost Scania se zaměřuje na vytváření koncepcí, které nejen zvyšují efektivitu a bezpečnost přepravy, ale také přinášejí skutečnou přidanou hodnotu zákazníkům. Jedním z klíčových prvků nového řešení je jeho schopnost přizpůsobit se konkrétním trasám a přepravním profilům zákazníků. Zástupci společnosti Scania zdůrazňují důležitost propojení technologií na míru s podporou přímo od výrobce, což umožňuje zákazníkům provozovat autonomní kamiony v souladu se stávající infrastrukturou a provozními procesy.

Scania již testuje autonomní řešení na švédských silnicích od roku 2021 a plánuje do konce roku 2024 rozšířit pilotní provoz i do dalších evropských zemí. Partnerství se společností Plus umožní rychlý vývoj a nasazení výkonných autonomních nákladních vozidel, která budou bezpečně integrována do provozu zákazníků.