web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Nuro a FedEx spolupracují

Americká společnost Nuro, jež je známá svým autonomním doručovacím vozidlem R2, zahájila letos v dubnu společný několikaletý pilotní projekt s logistickou společností FedEx. Autonomní vozidlo R2 je nasazováno v rámci sítě firmy FedEx v texaském městě Houston, přičemž hlavním cílem je pro obě spolupracující společnosti prozkoumat možnosti fungování autonomního prostředku v systému rozvozu balíčků, který je založený na dodržování předem stanovených fixních časů doručení v rámci sekvence adres, které je třeba postupně obsloužit.

FedEx

Autonomní vozidlo Nuro R2 ve službách společnosti FedEx (foto: FedEx)

Pro společnost Nuro se jedná o další více než vítanou spolupráci a příležitost získávat cenné zkušenosti s implementací autonomního logistického vozidla v nových scénářích. Ve městě Houston se jedná o druhý paralelně běžící pilotní projekt firmy Nuro, neboť taktéž v dubnu byla zahájena služba rozvozu objednávek ve spolupráci s restaurací Domino's Pizza.
Nejlidnatější město státu Texas potažmo celý tento stát jsou autonomním vozidlům místem zaslíbeným, a to díky velice vstřícné legislativě, protože kromě firmy Nuro zde svá vozidla testují firmy jako Waymo, Ford nebo třeba Aurora.
Za zmínku též stojí, že v texaském Austinu zahájila 14. června provoz autonomního doručovacího vozidla REV-1 firma Refraction.ai, jež nově rozváží pizzu restaurace Southside Flying Pizza v centru Austinu, čtvrti Travis Heights a ulici South Congress Avenue.