web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Toyota znovu na nákupech

Japonská automobilka Toyota prostřednictvím své dceřiné firmy Woven Planet zakoupila firmu Renovo Motors vyvíjející operační systém pro autonomní vozidla. Primárně bude tento systém integrován do vývojového prostředí Arene, které Toyota používá pro rozvoj softwarových nástrojů v automobilovém průmyslu. Tato akvizice představuje pro Toyotu přístup nejen k cenné technologii, ale též k lidským zdrojům, které jsou ve vývoji autonomního řízení nezastupitelné. Zároveň se jedná o doplněk k dříve oznámené spolupráci s firmou Apex AI, jejíž operační systém Apex.OS Toyota nově využívá.

Renovo

Flotila testovacích vozidel firmy Renovo - Audi A3 Sportback e-tron, Volvo XC90 a Chrysler Pacifica (foto: Renovo)

Pro Toyotu jde za poslední dobu již o několikátou akvizici v oblasti autonomní mobility, čímž dává jasně najevo, že v tomto odvětví vidí budoucnost. Nejprve letos v dubnu Toyota zakoupila firmu Lyft Level 5 vyvíjející systém autonomního řízení, aby v červenci přidala do svého portfolia společnost Carmera, která se specializuje na tvorbu HD map.
Samotná společnost Renovo se za více než pět let své existence mohla pochlubit spoluprací s mnoha zvučnými jmény v oblasti autonomní mobility. Spolupracovala například se společností Voyage Auto, s firmou Phantom Auto či třeba s výše zmíněnou firmou Carmera.