web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Tesla staví superpočítač Dojo

Automobilka Tesla pracuje na vývoji superpočítače Dojo, který bude sloužit k učení neuronových sítí pro zpracování obrazu systému Autopilot.

WeRide může v Číně testovat vozy bez operátora na palubě

Firma WeRide se stala první společností, která může v Číně provozovat autonomní vozidla bez přítomnosti bezpečnostního řidiče za volantem.

Locomation úspěšně realizoval autonomní převoz nákladu

Společnost Locomation završila první fázi osmidenního testování autonomních nákladních vozidel v reálném provozu přepravou 14 zásilek mezi dvěma americkými státy.

Motional - společný podnik firem Aptiv a Hyundai

Motional je název společného podniku automobilky Hyundai a vývojáře systémů autonomního řízení Aptiv.

BMW patentuje nový volant pro autonomní vozy

Německá automobilka BMW prozkoumává možnosti, které nabízí autonomní řízení z hlediska návrhu interiéru vozidel, mimo jiné například novou podobu volantu.

Německo připravuje legislativu pro 4. úroveň automatizace

Německo se může stát první zemí, kde bude možné standardně provozovat autonomní vozidla čtvrté úrovně automatizace. Umožnit by to měla legislativa, jež právě prochází schvalováním a v platnost by mohla vejít v létě roku 2021.

Ruský Yandex testuje autonomní vozy v Michiganu

Ruský Yandex zahájil v červenci testování svých autonomních vozidel na bázi vozů Toyota Prius a Hyundai Sonata v ulicích amerického města Ann Arbor ve státě Michigan.

Anthony Levandowski odsouzen

Anthony Levandowski, bývalý inženýr firmy Google podílející se na vývoji automního řízení, byl odsouzen k 18 měsícům vězení za krádež obchodního tajemství svého původního zaměstnavatele.

Jižní Korea zavedla standardy pro 3. úroveň automatizace

Jižní Korea publikovala souhrn požadavků, jejichž splnění dovoluje automobilkám vyrábět a prodávat na jejím území vozidla třetí úrovně automatizace.

AutoX smí testovat vozy bez operátora na palubě

Čínská firma AutoX získala jako třetí společnost povolení testovat v Kalifornii svá vozidla bez přítomnosti bezpečnostního řidiče za volantem.