web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Nový Lexus LS 500h bude mít 4 LiDARy

Nový Lexus LS 500h bude disponovat souborem pokročilých asistenčních systémů nazvaným Teammate, jehož součástí bude i čtveřice LiDARů.

Navya zkouší provoz bez operátora na palubě

Francouzská společnost Navya zkouší provoz svého autonomního minibusu bez operátora na palubě.

Waymo a Fiat Chrysler prohlubují spolupráci

Firma Waymo a skupina Fiat Chrysler Automobiles nadále prohlubují svoji spolupráci, v důsledku čehož bude systém autonomního řízení Waymo Driver postupně zabudován do dalších modelů italsko-americké skupiny.

Autonomní roboti pomáhají anglickým silničářům

Britský státní podnik Highways England je průkopníkem v oblasti nasazení automatizovaných a autonomních strojů pro potřeby údržby a správy silnic.

Výrobci LiDARů Velodyne a Hesai se usmířili

Mezi americkou firmou Velodyne Lidar a čínskou firmou Hesai došlo k uzavření dohody o vzájemném licencování patentů v oblasti LiDARů.

Aurora expanduje

Společnost Aurora Innovation vyvíjející systémy autonomního řízení rozšiřuje své působení do sféry autonomních nákladních vozidel a zahajuje testování v Texasu.

Mobileye zahájil testování autonomních vozidel v Německu

Společnost Mobileye získala povolení k testování systémů autonomního řízení na veřejných komunikacích v Německu. Od července tak lze potkat její zkušební vozidlo v Mnichově.

Německý soud zakázal firmě Tesla propagovat slovo Autopilot

Německý soud rozhodl, že název Autopilot pro asistenční systémy vozů automobilky Tesla je klamavý a podněcuje řidiče k jejich nesprávnému používání. Z tohoto důvodu firmě Tesla zakázal tento výraz používat v propagačních materiálech.

Zenuity končí

Po třech letech fungování zaniká formou rozdělení společnost Zenuity, jež byla společným podnikem firem Volvo a Veoneer zaměřeným na softwarový vývoj pokročilých asistenčních systémů řidiče a systémů autonomního řízení.

Slovenská technická univerzita vyvíjí autonomní řízení

Slovenská technická univerzita vyvíjí systémy autonomního řízení a ve spolupráci s komerčními firmami vybuduje výzkumně-vývojové centrum pro chytrou mobilitu.