web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
49
50
51
55

Britská Oxbotica testuje autonomní vozy v Německu

Autonomní vozidla britské firmy Oxbotica úspěšně realizovala testovací jízdy na německých veřejných komunikacích, čímž prokázala svoji schopnost fungovat v prostředí levostranného i pravostranného provozu.

Huawei posiluje svoji roli v autonomní mobilitě

Čínská telekomunikační společnost Huawei se kromě aktivního vývoje a podpory implementace 5G technologií v automobilovém průmyslu snaží prorazit i vlastním návrhem systému autonomního řízení, na nějž podala patentovou přihlášku.

Waymo zahajuje jízdy autonomních náklaďáků v Texasu

Waymo zahajuje jízdy svých autonomních nákladních vozidel na komerčních linkách v Texasu.

Gatik se zaměřuje na „prostřední míli“

Společnost Gatik spatřuje v segmentu autonomních vozidel perspektivu v obsluze takzvané prostřední míle logistického řetězce.

Izrael chystá legislativu pro vozy bez řidiče

Izraelská ministryně dopravy Miri Regev prosazuje novou legislativu, která by v Izraeli umožnila testování autonomních vozidel bez operátora na palubě.

Tesla staví superpočítač Dojo

Automobilka Tesla pracuje na vývoji superpočítače Dojo, který bude sloužit k učení neuronových sítí pro zpracování obrazu systému Autopilot.

WeRide může v Číně testovat vozy bez operátora na palubě

Firma WeRide se stala první společností, která může v Číně provozovat autonomní vozidla bez přítomnosti bezpečnostního řidiče za volantem.

Locomation úspěšně realizoval autonomní převoz nákladu

Společnost Locomation završila první fázi osmidenního testování autonomních nákladních vozidel v reálném provozu přepravou 14 zásilek mezi dvěma americkými státy.

Motional - společný podnik firem Aptiv a Hyundai

Motional je název společného podniku automobilky Hyundai a vývojáře systémů autonomního řízení Aptiv.

BMW patentuje nový volant pro autonomní vozy

Německá automobilka BMW prozkoumává možnosti, které nabízí autonomní řízení z hlediska návrhu interiéru vozidel, mimo jiné například novou podobu volantu.
1
49
50
51
55