web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
50
51
52
58

Ford ocenil designovou studii autonomního taxi Muvone

Návrh osobního autonomního taxi Muvone získal ocenění New Form Mobility Award udělené společností Ford pro inovativní řešení ve sféře mobilitních služeb reagující na nově vzniklé potřeby v důsledku pandemie.

DLR představilo koncept autonomního vozu U-Shift

Konsorcium vedené Německým střediskem pro letectví a kosmonautiku (DLR) představilo prototyp platformy U-Shift, kterou tvoří autonomně řízený modulární podvozek schopný integrace nástaveb umožňujících přepravu cestujících i nákladu.

Evropská komise zveřejnila etické zásady pro autonomní vozidla

Nezávislá expertní skupina pro etiku autonomních vozidel zřízená Evropskou komisí zveřejnila výsledek své práce v podobě rozsáhlého dokumentu, který zahrnuje dvacet doporučení pro etický rozvoj autonomní mobility.

ZOOX smí provozovat vozy bez operátora na palubě

Společnost ZOOX, která vyvíjí systémy autonomního řízení, se stala čtvrtou firmou, která může v Kalifornii provozovat svá autonomní vozidla bez operátora na palubě.

Cruise učí autonomní vozy číst lidská gesta

Společnost Cruise, která vyvíjí systémy autonomního řízení, jež testuje v ulicích kalifornského San Francisca, využívá pomoci herních vývojářů k učení autonomních vozidel rozpoznávat lidská gesta.

Rafaela Vasquez obžalována ve věci nehody UBERu

Rafaela Vasquez, jež byla dne 18. března 2018 bezpečnostní řidičkou autonomního vozu Volvo XC90 firmy UBER, který v nočních hodinách během testovací jízdy v Arizoně usmrtil chodkyni Elaine Herzberg, byla obžalována ze zabití z nedbalosti.

Waymo dává nahlédnout do zákulisí svého polygonu

Firma Waymo, jež je předním vývojářem systémů autonomního řízení, dala nahlédnout do zákulisí testování na svém zkušebním polygonu.

Lucid Air je dalším vozem s LiDARem

Elektromobil Air americké firmy Lucid Motors je dalším vozem, jenž je standardně vybavený LiDARem.

Torc rozšiřuje testy autonomních náklaďáků do Nového Mexika

Společnost Torc Robotics, dceřiná firma Daimler Trucks, rozšířila svoji působnost do Nového Mexika, které se stalo po Virginii druhým americkým státem, kde tato firma testuje na veřejných komunikacích autonomní nákladní vozidla.

Ford zkouší autonomní parkování

Automobilka Ford společně s firmou Bosch a realitní společností Bedrock Detroit zkouší systém autonomního parkování.
1
50
51
52
58