web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
51
52
53
67

Německo zjednodušuje taxonomii úrovní automatizace

V důsledku dravého marketingu různých automobilek a nedostatku osvěty dochází mezi širokou veřejností k častému neporozumění skutečným schopnostem vozidel vybavených asistenčními systémy. V Německu se proto rozhodli pro komunikaci s veřejností zjednodušit relativně komplexní normu SAE J3016, aby k dalším mýlkám docházelo co možná nejméně.

Honda uvedla na trh vozidlo třetí úrovně automatizace

Japonská automobilka Honda se stala první společností na světě, která uvedla na trh vozidlo disponující funkcí třetí úrovně automatizace.

Ruský Yandex pokořil 10 milionů autonomních kilometrů

Ruská společnost Yandex pokořila hranici deseti milionů kilometrů absolvovaných v autonomním režimu na veřejných komunikacích, velkou část z toho v podmínkách ruské zimy.

Firma Cruise kupuje Voyage

Společnost Cruise pokračuje v rozvoji a v rámci svých akvizicí zakoupila firmu Voyage, která taktéž patří k aktivním vývojářům autonomního řízení.

Ve Wu-chanu bylo spuštěno robotaxi

V čínském městě Wu-chan bylo cestujícím zpřístupněno autonomní taxi vzniklé ve spolupráci automobilky Dongfeng a vývojáře autonomního řízení DeepRoute.

Na mnichovském letišti vznikne polygon pro autonomní vozy

Na mnichovském letišti vznikne polygon pro testování autonomních vozidel, který postaví firma Argo AI spolupracující s Volkswagenem.

Xpeng chystá automatizovanou jízdu napříč Čínou

Čínský výrobce elektromobilů Xpeng chystá tři tisíce kilometrů dlouhou cestu napříč Čínou, během níž médiím představí schopnosti asistenčních systémů vozů P7.

Spojené státy podporují inkluzivní autonomní mobilitu

Americké Ministerstvo dopravy pořádá soutěž Inclusive Design Challenge, která má za cíl zajistit, že budoucí autonomní mobilita bude přístupná skutečně každému bez rozdílu.

Argo AI a Volkswagen postaví autonomní ID. Buzz

Spolupráce německého koncernu Volkswagen s americkým vývojářem systémů autonomního řízení Argo AI získává konkrétní obrysy. Prvním společným výtvorem by měl být autonomní elektromobil ID. Buzz.

Mobileye vybaví autonomním řízením minibusy i-Cristal

Izraelská společnost Mobileye integruje svůj systém autonomního řízení do minibusu i-Cristal francouzského výrobce Lohr.
1
51
52
53
67