web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
52
53
54
65

Mobileye zahajuje velkou expanzi testování

Izraelská společnost Mobileye spadající pod americký Intel plánuje na letošní rok velkou expanzi testování svých autonomních vozidel do čtyř nových měst napříč celým světem.

Microsoft investuje do firmy Cruise

Společnost Microsoft nově zaměřila svoji pozornost na autonomní vozidla a investuje do firmy Cruise vyvíjející systémy autonomního řízení.

Končící Trump udělil milost Levandowskému

Americký prezident Donald Trump využil svůj poslední den k udělení milostí, mezi omilostněnými je i americký inženýr Anthony Levandowski, který byl v loňském roce odsouzen za krádež obchodního tajemství firmy Google v souvislosti s autonomními vozidly.

Cadillac představil koncept autonomního minibusu

Automobilka Cadillac představila na letošním (virtuálním) veletrhu spotřební elektroniky CES vlastní studii autonomního minibusu.

Autonomní vozy se učí od závodních řidičů

Toyota Research Institute ve spolupráci se Stanfordovou univerzitou zkoumá, jak zvýšit bezpečnost autonomních vozidel prostřednictvím dovedností převzatých od profesionálních závodních řidičů.

Nahlédnutí na polygon firmy Lyft

Unikátní příležitost nahlédnout na testovací zázemí autonomních vozidel společnosti Lyft nabízí „špionážní" video pořízené dronem.

Oxbotica využívá deepfakes k učení autonomních vozů

Britská společnost Oxbotica využívá k učení systémů autonomního řízení syntetická data známá jako deepfakes.

Sony testuje prototyp vozu Vision-S v Rakousku

Japonská společnost Sony rok po představení prototypu elektrického vozu Vision-S realizuje testování tohoto vozidla na veřejných komunikacích v Rakousku.

Čínští Xpeng a NIO budou ve svých vozech používat LiDAR

V rychlém sledu hned dvě čínské automobilky specializující se na elektromobily oznámily využití LiDARu ve svých nových vozech.

Cruise se inspiruje aerolinkami při plánování robotaxi

Do společnosti Cruise nastoupil bývalý zaměstnanec Delta Air Lines Gil West, který měl na starost denní plánování provozu druhé největší aerolinky světa. Ve firmě Cruise by se měl podílet na plánování budoucího provozu autonomních taxi.
1
52
53
54
65