web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
48
49
50
63

Ve Wu-chanu bylo spuštěno robotaxi

V čínském městě Wu-chan bylo cestujícím zpřístupněno autonomní taxi vzniklé ve spolupráci automobilky Dongfeng a vývojáře autonomního řízení DeepRoute.

Na mnichovském letišti vznikne polygon pro autonomní vozy

Na mnichovském letišti vznikne polygon pro testování autonomních vozidel, který postaví firma Argo AI spolupracující s Volkswagenem.

Xpeng chystá automatizovanou jízdu napříč Čínou

Čínský výrobce elektromobilů Xpeng chystá tři tisíce kilometrů dlouhou cestu napříč Čínou, během níž médiím představí schopnosti asistenčních systémů vozů P7.

Spojené státy podporují inkluzivní autonomní mobilitu

Americké Ministerstvo dopravy pořádá soutěž Inclusive Design Challenge, která má za cíl zajistit, že budoucí autonomní mobilita bude přístupná skutečně každému bez rozdílu.

Argo AI a Volkswagen postaví autonomní ID. Buzz

Spolupráce německého koncernu Volkswagen s americkým vývojářem systémů autonomního řízení Argo AI získává konkrétní obrysy. Prvním společným výtvorem by měl být autonomní elektromobil ID. Buzz.

Mobileye vybaví autonomním řízením minibusy i-Cristal

Izraelská společnost Mobileye integruje svůj systém autonomního řízení do minibusu i-Cristal francouzského výrobce Lohr.

Ford věří dálkově řízeným koloběžkám

Ford prostřednictvím své dceřiné firmy Spin zaměřené na mikromobilitu uzavřel spolupráci s firmou Tortoise, která dodá technologii pro dálkové řízení elektrokoloběžek, díky čemuž bude možné odstavené koloběžky na dálku přeparkovat tak, aby na ulicích co nejméně zavazely.

Motional testuje vozy bez řidiče za volantem

Společnost Motional je další vývojářem systémů autonomního řízení, který testuje svá vozidla na veřejných komunikacích bez přítomnosti bezpečnostního řidiče za volantem.

Předsudky umělé inteligence a autonomní vozidla

Při příležitosti probíhajícího Měsíce černošské historie je příhodné věnovat pozornost existujícím předsudkům, s nimiž se potýkají systémy umělé inteligence, a které v případě aplikace v autonomních vozidlech mohou představovat riziko pro bezpečnost silničního provozu.

Japonské aerolinie ANA testují autonomní autobus

Japonská letecká společnost All Nippon Airways (ANA) uskutečnila zkušební provoz autonomního autobusu na tokijském letišti Haneda v rámci transportu svých zaměstnanců. V letošním roce by ráda rozšířila jeho použití i pro jízdy s cestujícími využívajícími letiště.
1
48
49
50
63