web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
47
48
49
52

Autonomní roboti pomáhají anglickým silničářům

Britský státní podnik Highways England je průkopníkem v oblasti nasazení automatizovaných a autonomních strojů pro potřeby údržby a správy silnic.

Výrobci LiDARů Velodyne a Hesai se usmířili

Mezi americkou firmou Velodyne Lidar a čínskou firmou Hesai došlo k uzavření dohody o vzájemném licencování patentů v oblasti LiDARů.

Aurora expanduje

Společnost Aurora Innovation vyvíjející systémy autonomního řízení rozšiřuje své působení do sféry autonomních nákladních vozidel a zahajuje testování v Texasu.

Mobileye zahájil testování autonomních vozidel v Německu

Společnost Mobileye získala povolení k testování systémů autonomního řízení na veřejných komunikacích v Německu. Od července tak lze potkat její zkušební vozidlo v Mnichově.

Německý soud zakázal firmě Tesla propagovat slovo Autopilot

Německý soud rozhodl, že název Autopilot pro asistenční systémy vozů automobilky Tesla je klamavý a podněcuje řidiče k jejich nesprávnému používání. Z tohoto důvodu firmě Tesla zakázal tento výraz používat v propagačních materiálech.

Zenuity končí

Po třech letech fungování zaniká formou rozdělení společnost Zenuity, jež byla společným podnikem firem Volvo a Veoneer zaměřeným na softwarový vývoj pokročilých asistenčních systémů řidiče a systémů autonomního řízení.

Slovenská technická univerzita vyvíjí autonomní řízení

Slovenská technická univerzita vyvíjí systémy autonomního řízení a ve spolupráci s komerčními firmami vybuduje výzkumně-vývojové centrum pro chytrou mobilitu.

Na českých polích se prohání autonomní Robotti

Česká pole jsou jedněmi z prvních, kde se zkouší dánský autonomní nosič nářadí Robotti.

Ford nabídne nové funkce asistenčních systémů

Ford se po Cadillacu a Nissanu stane další automobilkou, která umožní druhou úroveň automatizace bez nutnosti držet ruce na volantu.

Firmy Volvo a Waymo oznámily spolupráci

Automobilka Volvo a společnost Waymo, jež představuje špičku ve vývoji systémů autonomního řízení, budou spolupracovat.
1
47
48
49
52