web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Autonomní vozy firmy Waymo v běžném provozu bez řidiče

Veřejně přístupná taxislužba Waymo One obsluhovaná autonomními vozidly bez jakéhokoli personálu na palubě je opravdu průlomovým počinem, což se nepřekvapivě odráží v mimořádné pozornosti ze strany odborné i laické veřejnosti. Přinášíme obsáhlý videozáznam, který přibližuje zážitek z jízdy autonomními vozidly.

DARPA vyhlásila program RACER

DARPA, americká Agentura ministerstva obrany pro pokročilé výzkumné projekty, vyhlásila program RACER zaměřený na vývoj algoritmů autonomního řízení pro terénní vozidla, která by se svými schopnostmi vyrovnala nebo předčila lidskou osádku.

Rozmach desinfekčních autonomních robotů

Koronavirová pandemie se nezanedbatelným způsobem zasloužila o rozvoj autonomních desinfekčních robotů, díky nimž lze bezpečně čistit prostory od virů či bakterií, aniž by byl člověk vystaven jejich působení.

Výrobce LiDARů Velodyne se usmířil i s RoboSense

Společnost Velodyne, jež je předním americkým výrobcem LiDARů, se usmířila s čínskou firmou RoboSense. Obě firmy se dohodly na vzájemném licencování stávajících i nových patentů. Již v červenci byla shodná dohoda uzavřena mezi Velodyne a další čínskou firmou Hesai.

Waymo nabízí jízdy ve vozech bez řidiče nejširší veřejnosti

Společnost Waymo od 8. října 2020 povoluje dosavadním členům programu Waymo One zvát své přátele a další osoby na palubu plně autonomních vozidel, tedy vozů bez bezpečnostního řidiče za volantem. V průběhu následujících týdnů budou tuto službu moci využívat i noví uživatelé, kteří si stáhnou mobilní aplikaci firmy Waymo.

Autonomní vůz kontroluje parkování v ulicích Moskvy

V moskevských ulicích je testováno autonomní vozidlo, které kontroluje správné parkování v centru ruské metropole.

Volkswagen spojuje síly s TuSimple ve vývoji autonomního řízení

Německá automobilka Volkswagen prostřednictvím své dceřiné společnosti Traton Group navázala spolupráci s čínskou firmou TuSimple, která se zabývá vývojem systémů autonomního řízení pro nákladní vozidla.

Autonomní vůz podle představ designérky ŠKODA Auto

V rámci oslav 125. výročí založení automobilky ŠKODA vznikl seriál Ikony v novém kabátě, který představuje slavné vozy tohoto výrobce zpracované designéry ŠKODA Design. Prvním z nich je vůz Voiturette A v autonomní variantě.

Autonomní vůz jezdí na ostrově Djurgården ve Stockholmu

Ve čtvrtek 24. září za účasti švédského prince Daniela byl slavnostně zahájen provoz autonomního vozidla v parku na ostrově Djurgården v centru Stockholmu.

Ford ocenil designovou studii autonomního taxi Muvone

Návrh osobního autonomního taxi Muvone získal ocenění New Form Mobility Award udělené společností Ford pro inovativní řešení ve sféře mobilitních služeb reagující na nově vzniklé potřeby v důsledku pandemie.