web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Volkswagen se stále více zajímá o automatizaci řízení

Německý koncern Volkswagen se v oblasti autonomní mobility drží spíše v pozadí, nicméně v poslední době dal hned několikrát najevo, že automatizaci řízení bere vážně.

Autonomní sněžný pluh

Sníh v zimě není překvapením jen pro silničáře, ale občas zaskočí kdekoho. Možnou cestou, jak zajistit sjízdnost vozovek či bezpečné chodníky, je použít autonomní sněžný pluh. Právě toto řešení nabízí společnost Left Hand Robotics z amerického Colorada.

Výrobce map TomTom pomáhá vývojářům autonomních vozů

Nizozemský výrobce map a navigačních systémů TomTom rozšiřuje své portfolio o službu RoadCheck, která má automobilkám a vývojářům autonomních vozidel umožnit jasně definovat provozní obálku svých produktů pro zajištění jejich bezpečného provozu.

Turecký Karsan otestoval autonomní autobus

Turecko se snaží v doméně autonomní mobility prosadit vývojem autonomních autobusů, které v posledních letech představili hned tři turečtí výrobci. Nejnověji společnost Karsan demonstrovala autonomní jízdu svého autobusu Atak Electric, na jehož palubě byl i turecký prezident.

AutoX začíná zpřístupňovat robotaxi bez obsluhy

Čínská společnost AutoX oznámila, že taxislužba obsluhovaná autonomními vozy bez operátora na palubě, kterou od prosince provozuje ve městě Šen-čen, je zpřístupněna k užívání veřejnosti.

WeRide a Yutong zahájili jízdy Robobusu

Firma WeRide vyvíjející systémy autonomního řízení a výrobce autobusů Yutong zahájili jízdy autonomního minibusu nazvaného Robobus v čínském Kantonu.

Další koncept autonomního minibusu přichází z Londýna

Designérská kancelář PriestmanGoodle z Velké Británie představila koncept autonomního minibusu coby vizi budoucnosti londýnské taxislužby.

Baidu získalo povolení k provozu bez operátora

Čínská firma Baidu je šestou společností, která obdržela povolení k testům svých autonomních vozidel v Kalifornii bez bezpečnostního řidiče za volantem.

Fisker a Magna spojují síly

Dánský automobilový designér Henrik Fisker se pokouší prorazit na trhu s elektromobily připravovaným modelem Ocean, na jehož vývoji a výrobě se podílí společnost Magna, jež pro tento vůz vyvíjí rovněž pokročilé asistenční systémy řidiče.

Mobileye zahajuje velkou expanzi testování

Izraelská společnost Mobileye spadající pod americký Intel plánuje na letošní rok velkou expanzi testování svých autonomních vozidel do čtyř nových měst napříč celým světem.