web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

Autonomní GUSS Sprayer ošetřuje sady v USA a Austrálii

V Kalifornii vznikl u firmy GUSS Automation autonomní zemědělský stroj Sprayer určený pro ošetřování sadů, který si již našel cestu k zákazníkům ze Spojených států i Austrálie.

Gatik expanduje v Kanadě

Společnost Gatik, jež se soustřeďuje na vývoj systémů autonomního řízení pro vozidla obsluhující takzvanou prostřední míli, rozšiřuje své působení ze Spojených států amerických do Kanady.

Tim Kentley Klay založil novou firmu HYPR

Australský podnikatel Tim Kentley Klay, který v roce 2014 spoluzaložil firmu ZOOX, z níž byl po čtyřech letech vyhozen, letos založil novou společnost HYPR zabývající se vývojem autonomních vozidel.

Ve Francii byl zakončen tříletý projekt TORNADO

Ve Francii byl úspěšně zakončen tříletý výzkumný projekt TORNADO, jehož cílem bylo studovat možnosti obsluhy řídce obydlených venkovských oblastí autonomními vozidly.

MINI představilo koncept autonomního vozu Urbanaut

Značka MINI, jež spadá pod německou skupinu BMW, představila svoji vizi autonomního vozu budoucnosti v konceptu Vision Urbanaut.

Momenta provozuje další čínské autonomní taxi

Čínská společnost Momenta zahájila ve městě Su-čou v provincii Ťiang-su provoz své autonomní taxislužby Momenta Go.

Hyundai zvažuje koupi firmy Boston Dynamics

Jihokorejská automobilka Hyundai se dle zákulisních informací zajímá o akvizici firmy Boston Dynamics, která vyvíjí nejpokročilejší roboty na světě.

Walmart podporuje autonomní vozidla

Americký obchodní řetězec Walmart věří v budoucnost autonomních vozidel, neboť za poslední dva roky spolupracoval hned s několika vývojáři systémů autonomního řízení, nejnověji oznámil spolupráci s firmou Cruise.

Kamaz rozvíjí autonomní řízení nákladních vozidel

Ruský výrobce nákladních vozidel Kamaz usilovně vyvíjí systémy autonomního řízení pro svá vozidla, která testuje v krutých sibiřských podmínkách, a kromě toho prozkoumává i možnosti bezkabinových autonomních vozidel.

Úrodu v Rusku sklízely autonomní kombajny

Ruská firma Cognitive Pilot integrovala svůj systém autonomního řízení do několika stovek kombajnů sklízejících letošní úrodu na rozlehlých polích Ruska.