web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
44
45
46
65

Ford testuje „autonomní" rozvoz v Anglii

Ford ve spolupráci s britskou zásilkovou společností Hermes realizuje testování „autonomního" dodávkového vozidla v ulicích Londýna s cílem prozkoumat funkčnost a uživatelskou přívětivost takového řešení.

Ženy v autonomní mobilitě

Autonomní mobilita naštěstí není jen výsadou mužů, takže se v této doméně setkáme i s narůstajícím počtem žen, jež zcela zásadně přispívají rozvoji tohoto odvětví.

Autonomní vozidla jako vaporware

Dění v doméně vývoje autonomních vozidel může vyvolávat dojem, že navzdory dávným slibům, že autonomní vozidla brzy zaplaví silnice po celém světě, jsme se zatím dočkali jen částečně fungujících technologií a neustálého posouvání termínů, kdy se konečně k této metě dopracujeme. Je autonomní řízení opravdu jen takzvaný vaporware?

Přední vývojáři Waymo a Cruise získávají masivní investice

Přední vývojáři systémů autonomního řízení, americké firmy Waymo a Cruise, oznámili v rychlém sledu obdržení investic v impozantní výši.

Autonomní minibus v národním parku Yellowstone

V Yellowstonském národním parku byl zahájen testovací provoz autonomních minibusů Local Motors Olli.

Firmu Deepmap kupuje NVIDIA

Společnost NVIDIA rozšiřuje své portfolio produktů orientovaných na autonomní vozidla o HD mapy prostřednictvím akvizice firmy Deepmap.

Firma Cruise získala povolení k přepravě cestujících v Kalifornii

Firma Cruise obdržela jako úplně první společnost povolení k provozu autonomních vozidel bez přítomni bezpečnostního řidiče s cestujícími v Kalifornii.

Autonomní minibus v univerzitním městě Cambridge

Anglické univerzitní město Cambridge se koncem května dočkalo provozu autonomního minibusu firmy Aurrigo na veřejných komunikacích.

Ze zákulisí světa vývojářů autonomních vozidel

Inženýři vyvíjející autonomní vozidla jsou taky „jen" lidé, a proto kromě noblesní touhy prospět lidstvu jsou v neposlední řadě motivováni i penězi. Zákulisí počátků vývoje autonomních vozidel odkrývá novinář Alex Davies ve své knize Driven: The Race to Create the Autonomous Car.

Tennessee buduje chytrý dálniční koridor

Americký stát Tennessee realizuje projekt, jehož cílem je umenšit vytíženost dálničních koridorů prostřednictvím využití umělé inteligence monitorující provoz.
1
44
45
46
65