web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
45
46
47
67

Umělá inteligence pomáhá s dopravou v Římě

V italském hlavním městě probíhá od června výzkum využívající inteligentní dopravní infastrukturu s cílem přispět ke snížení emisí dopravy a zvýšit bezpečnost zranitelných účastníků provozu.

Živá laboratoř Peachtree Corners

Zajímavá živá laboratoř umožňující vývoj a testování autonomních vozidel vznikla ve městě Peachtree Corners ve státě Georgia.

Waymo podporuje menšiny

Americká společnost Waymo opět potvrdila svoji pozici lídra, a to nejen v oblasti vývoje systémů autonomního řízení, ale i lidskosti a sociálního cítění a uvědomění, neboť dlouhodobě podporuje menšiny.

Autonomní stroje v Moravském krasu

V rámci přípravy na finálové kolo soutěže DARPA Subterranean Challenge absolvovalo České vysoké učení technické se svými autonomními roboty týdenní soustředění v jeskynním komplexu Býčí skála v Moravském krasu.

Autonomní mobilita v Ostravě

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) v posledních měsících představila hned několik zajímavých výsledků týkajících se autonomní mobility realizovaných v rámci projektu Národního centra kompetence - Kybernetika a umělá inteligence.

Pony.ai testuje vozidla bez operátora na palubě

Čínská společnost Pony.ai aktuálně testuje svá autonomní vozidla bez přítomnosti bezpečnostního řidiče za volantem hned ve dvou zemích.

Nuro a FedEx spolupracují

Společnost Nuro vyvíjející autonomní vozidla pro logistické účely zahájila spolupráci s přepravní společností FedEx.

Ford testuje „autonomní" rozvoz v Anglii

Ford ve spolupráci s britskou zásilkovou společností Hermes realizuje testování „autonomního" dodávkového vozidla v ulicích Londýna s cílem prozkoumat funkčnost a uživatelskou přívětivost takového řešení.

Ženy v autonomní mobilitě

Autonomní mobilita naštěstí není jen výsadou mužů, takže se v této doméně setkáme i s narůstajícím počtem žen, jež zcela zásadně přispívají rozvoji tohoto odvětví.

Autonomní vozidla jako vaporware

Dění v doméně vývoje autonomních vozidel může vyvolávat dojem, že navzdory dávným slibům, že autonomní vozidla brzy zaplaví silnice po celém světě, jsme se zatím dočkali jen částečně fungujících technologií a neustálého posouvání termínů, kdy se konečně k této metě dopracujeme. Je autonomní řízení opravdu jen takzvaný vaporware?
1
45
46
47
67