web Autonomne.cz

odkaz na homepage

Aktuality odebírat
novinky

1
43
44
45
67

Amazon vidí budoucnost v autonomních náklaďácích

Amazon objednal od firmy Plus systém autonomního řízení pro tisíc nákladních vozidel.

Autonomní vozidla z Ukrajiny

Autonomním řízením se již několik let zabývá i ukrajinská společnost Infocom. Ta svoji technologii otestovala na vozidlech ZAZ Lanos a Jeep Cherokee, hlavní pozornost ale věnuje vojenským aplikacím autonomního řízení.

Polygon na mnichovském letišti je připravený

Po čtyřech měsících práce byla dokončena první fáze výstavby polygonu na mnichovském letišti určeného pro testování autonomních vozidel firmy Argo AI, přičemž testovací dráha je již připravena k využívání.

Testování autonomních vozidel Yandex v Moskvě

O vyspělosti autonomního řízení více než propagační videa vypovídají každodenní situace z běžného provozu, proto jsme vybrali několik amatérských videozáznamů z ulic Moskvy, kde testuje svá autonomní vozidla společnost Yandex.

Argo AI na přelomu roku spustí robotaxi

Ve spolupráci s firmou Lyft zahájí Argo AI a Ford na přelomu roku provoz autonomní taxislužby v amerických městech Miami a Austin.

Volvo poodkrývá své plány

Automobilka Volvo poodhalila své plány v elektromobilitě prostřednictvím konceptu Volvo Recharge, který mimo jiné disponuje LiDARem integrovaným nad čelním sklem.

Firma DeepRoute zpřístupnila robotaxi v Šen-čenu

Čínská firma DeepRoute zpřístupnila veřejnosti robotaxi obsluhující samotné centrum jihočínského města Šen-čen.

Ottopia dodá dálkové řízení pro robotaxi Motional

Společnost Motional, která na rok 2023 plánuje zahájení autonomní taxislužby v několika amerických městech, bude využívat dálkového řízení, které jí dodá izraelská společnost Ottopia.

Magna kupuje firmu Veoneer

Společnost Magna, jež patří k jedněm z největších dodavatelů automobilového průmyslu, zakoupila firmu Veoneer, která se specializuje na vývoj pokročilých asistenčních systémů řidiče.

Mobileye zahájil testování v New Yorku

Společnost Mobileye pokračuje ve své expanzi testování autonomních vozidel, nejnověji se lze s jejími autonomními automobily setkat na ostrově Manhattan ve městě New York City.
1
43
44
45
67